133 תיקון סביבתי

רשות מיחזור דן פותחת את דלתותיה לשישה סיורים בחצר האחורית של גוש דן – אתר הפסולת חירייה –  שהפך למודל בינלאומי לטיפול בסוגי פסולת שונים באמצעות טכנולוגיות מתקדמות ולמודל של תיקון, שיקום ותכנון סביבה. כל הסיורים יכללו ביקור במרכז לחינוך סביבתי וסיור באוטובוס בתחנות שונות במתחם: תחנת המעבר, פארק תעשיות המיחזור והר הזבל. הסיורים יודרכו על ידי אנשי הצוות המרכזיים בהקמתו, תכנונו של המרכז ובניהולו. משך כל סיור שעתיים.
הסיורים ברישום מוקדם ומוגבלים ל-50 משתתפים בכל סיור.
לאתר המרכז: www.hiriya.co.il
1.      כשחזון פוגש טכנולוגיה. דורון ספיר, יו"ר איגוד ערים דן לתברואה וסגן ראש העיר תל אביב-יפו, יציג את התהליכים בתכנון הטיפול החדשני בפסולת שלנו ואת האתגרים הטכנולוגיים והתפיסתיים של הפרויקט האדיר. שישי, 7.5, 9:00. 
2.      תכנון אדריכלי משמר. האדריכל גיל ועדיה האחראי על תכנון מבנה המרכז לחינוך סביבתי, יספר על ההיבט האדריכלי של הפרויקט שהפך מפעל קומפוסט ישן למרכז חינוכי מוביל. שישי, 7.5, 9:00.
3.      מחזון ליישום. סיור בהדרכת עידית אלחסיד, מנהלת המרכז לחינוך סביבתי, שיתמקד בעיצוב תפיסת העולם החינוכית של המרכז, בתהליך תכנונו, בהקמתו ובהפעלתו כיום, תוך יישום עקרונות ירוקים חברתיים בכל אחד מהשלבים.

שישי, 7.5, 13:00.
4.      חירייה – ממטרד סביבתי לנכס לאומי. דני שטרנברג, מנכ"ל חברת פארק אריאל שרון, יחד עם אדריכלית הנוף יעל מוריה, יציגו את העקרונות של התכנון ההנדסי והנופי בפארק אריאל שרון, הפארק רחב הידיים המשתרע כיום מעל הר הפסולת הישן. שישי, 7.5, 10:00.
5.      שימוש חוזר כקונספט עיצובי. האמנית בריג`יט קרטייה המתמחה בעיצוב מחומרים בשימוש חוזר ומי שאחראית לעיצוב הפנים הצבעוני והמקיים של המרכז תציג את תפיסת עולמה המקצועית ואת סוד הקסם שהופך פסולת לריהוט. שישי, 7.5, 12:00.
6.      עיצוב מקיים. המעצב יאיר אנגל, נציג EPEA – Cradle to Cradle בישראל, המפתחת של שיטת "מהעריסה אל העריסה", יציג את הקונספט החדשני אשר אומץ על ידי חברות רבות בעולם לקראת המהפכה התעשייתית הבאה שבה: "פסולת = מזון".   שישי, 7.5. 12:00

בית לשימור / סיור בנושא שימורבית לשימור / סיור בנושא שימור
close

רישום לאיגרת בתים מבפנים

לקבלת עדכונים וחדשות מבתים מבפנים אתם מוזמנים להצטרף לרשימת התפוצה שלנו