73 שבת לימוד בעלמא – בית (פתוח) לתרבות עברית

לאורך סוף השבוע של בתים מבפנים פותחת מכללת עלמא את דלתותיה ומזמינה לפגישת היכרות עם הבית מבפנים, על תכניו ועל עולמו. הבית הוקם ב-1920 כצריף לפחמים ולכביסה, הוסב לבית מגורים בן ארבע דירות ב-1933, ומשמש מאז 1996 כבית לתרבות עברית וכמקום מפגש בין התרבויות הכללית, הישראלית והיהודית. במסגרת הבית הפתוח יתקיימו בעלמא שיעורים שיעסקו במושג "בית" בהקשרים תרבותיים רחבים – כמטפורה וכבסיס ליצירה.
בשישי יהיה הבית פתוח לקהל בין 14:00 ל-18:00 להיכרות, ובשבת יתקיימו בן שלוש הרצאות:
שבת, 8.5, 11:00: פרופ` זלי גורביץ על הבית, מתוך ספרו "על המקום".
"שאלת המקום מתחילה בגן העדן," כותב גורביץ`, אנתרופולוג שהוא גם משורר, "מיד לאחר האכילה מעץ הדעת, מתוך מחבואם בין עצי הגן, נורֵית אל אדם וחווה שאלת אלוהים: "איכה?" זו השאלה המבשרת על הגירוש ועל המקום מחוץ לגן. כך המקום העברי, היהודי, הישראלי – שעניינו הארץ – נושא בחובו רעיון מורכב שקדם לסיפורה של כנען".
שבת, 8.5, 13:00: אוהד חיטמן, ממקור למקוריות: בית אמנותי חדש בהשראת המקורות.
אוהד חיטמן, זמר, פסנתרן ומלחין, יספר על עבודתו בשנים האחרונות, על יצירה בהשראת המקורות ועל "פודרה" – יצירה שהלחין למחול של עידו תדמור מתוך היכרותו הבלתי אמצעית עם שיר השירים.
שבת, 8.5, 15:00: יעל פיש "בין הבית לבית המדרש" (באנגלית).
מפגש שיעסוק בקשר בין תשוקה מינית לתשוקה לידע באמצעות קריאה מדוקדקת של כתובות בבליות שסיפוריהן חושפים את הקושי והמורכבות באיזון בין חובות התלמיד החכם לבין חובות בעל הבית.
ההרצאות מוגבלות ל-60 משתתפים על בסיס כל הקודם זוכה.
אין צורך ברישום מוקדם.

בית לשימור / סיור בנושא שימורבית לשימור / סיור בנושא שימור
close

רישום לאיגרת בתים מבפנים

לקבלת עדכונים וחדשות מבתים מבפנים אתם מוזמנים להצטרף לרשימת התפוצה שלנו