97 פלדה, בטון, זכוכית

יחסי הגומלין בין העיצוב האדריכלי של מבנה ובין הטכנולוגיות המיושמות בו הם אחד ההיבטים המשמעותיים ביותר בתכנון. טכנולוגיה מהווה לעתים קרובות השראה למתכננים ומאפשרת הגשמת רעיונות שלא היו ישימים בעבר.
במפגש יציגו ארבעה אדריכלים ארבעה פרויקטים בתכנונם הנמצאים בשלבים שונים של ביצוע, שבהם היתה לטכנולוגיה שיושמה בפרויקט השפעה מכרעת על התוצאה הסופית. במפגש יציגו האדריכלים את הטכנולוגיות החדשניות שיושמו בפרויקטים ויספרו על תהליך העבודה הייחודי שהתאפשר תודות להן.
אדריכל ניר חן ממשרד חן אדריכלים – יציג את גשר יהודית שנבנה בימים אלה ושנועד לייצר חיבור רציף בין שני חלקי העיר: שכונת ביצרון ממזרח ושכונת מונטיפיורי ממערב. הגשר מתוכנן בתוכנה פרמטרית ובכלים מתמטיים חדשים המאפשרים יצירת מערכת יחסים חדשה בין הנדסה לארכיטקטורה. בתכנונו הושם דגש על החוויה האנושית של משתמשיו. אדריכל אחראי על הפרויקט במשרד: מיכה פוליסון.
אדריכל אילן כרמי, שותף במשרד קימל אשכולות יציג את בניין צ`ק פוינט החדש שבבנייה באוניברסיטת תל אביב, שמעטפתו החדשנית, המורכבת מפיקסלים של זכוכית שהצבתם בגיאומטריות דינמיות תוכננה באמצעות מידול פרמטרי, יוצרת בניין מסוג חדש המשתנה ללא הפסקה ונראה מנקודות מבט שונות כספק חומר ספק השתקפות.
אדריכל הנוף שחר צור מסטודיו צורא, המשמש כיועץ לעיריית תל אביב-יפו בתחום ייעור עירוני, יציג פרויקטים חדשניים בפיתוח הנשענים על טכנולוגיות שיאפשרו לעצי רחוב חדשים במרחב הציבורי לשגשג ובכך ליצור צל בעיר ולתרום לשיפור הנוחות האקלימית בה.
אדריכל עמנואל גולדברג, אדריכל בכיר במשרד ניר קוץ אדריכלים יציג את קיר המסך האקלימי שבבניין צ`ק פוינט בו השכבה החיצונית של הקיר המאוורר היא מעטה צמחייה. בכך מקבל הבניין את היתרונות של קירות מסך אקלימיים יחד עם מעטפת ירוקה היוצרת מראה צמחייה טבעי מתוך הבניין ומחוצה לו. השקיית הקיר נעשית באמצעות מעגל סגור וניזונה ממי המזגנים.
הרצאות פתוחות. אין צורך ברישום מוקדם.

אירוע נגישאירוע נגיש
קיימותקיימות
close

רישום לאיגרת בתים מבפנים

לקבלת עדכונים וחדשות מבתים מבפנים אתם מוזמנים להצטרף לרשימת התפוצה שלנו