124 חוות שלם בפארק אריאל שרון

אדריכלים: משרד שרון אידלסון, שנת בנייה: 1949; אדריכלי תיעוד ושימור: נאור מימר אדריכלות ושימור. אדריכלי פיתוח: משרד א.ב. תכנון, אדריכלים אחראים: אסף קשטן וגדי אלמוג, 2016.
סיורי ערב במתחם חוות שלם המשוחזר, המעניקים הזדמנות לגלות את ההיסטוריה של החקלאות הארץ ישראלית. החווה שהוקמה ב-1949 ביוזמת חברת הזרע נוהלה והופעלה בידי משפחות של יוצאי קיבוצים – חקלאים מנוסים שנקראו לדגל כדי לספק זרעים למשק החקלאי במדינה הצעירה. המשפחות התגוררו בבתים שתוכננו בעבורם על ידי משרד שרון-אידלסון (אריה שרון ובנימין אידלסון), אדריכלי התנועה הקיבוצית. בתי מגורים דו משפחתיים אלה היו גרעין החווה ומרכז החיים בה, ונחשבו בתקופתם למילה האחרונה בתחום התכנון והבנייה של בתי מגורים קיבוציים בדגם של לינה משפחתית.
לאחר תיעוד המבנים הוכרז המקום כאתר לשימור. בימים אלה מסתיים תהליך שיפוצו ושחזורו, שבסופו יוסבו המבנים למרכז תרבות וקולינריה. הסיורים יכללו ביקור במבנים המשוחזרים ובמתחם החווה, הרצאה של אדריכל נאור מימר על תהליך התיעוד של המבנים ושימורם, ומפגש עם הגברת שרה בש שגדלה בחווה ותספר ממרפסת ביתה הישן על החיים בחווה כילדה בשנות ה-50.
ההגעה בניווט בתוכנתWaze : פארק אריאל שרון – משרדים.
4 סיורים פתוחים. אין צורך ברישום מוקדם.

בית לשימור / סיור בנושא שימורבית לשימור / סיור בנושא שימור
אירוע נגישאירוע נגיש
close

רישום לאיגרת בתים מבפנים

לקבלת עדכונים וחדשות מבתים מבפנים אתם מוזמנים להצטרף לרשימת התפוצה שלנו