בתים מבפנים
איזור: פעילות: מועד:
דף 1 מתוך 71   2   3   4   5   6   7   הדף הבא >

 הרישום לסיורים ייפתח ב- 16 במאי.

1.
פארק בריכת החורף
נקודת מפגש: בקצה מגרש החניה שמאחורי התיכונט ברחוב שושנה פרסיץ` 3.
שישי, 23.5, 8:00 ו-9:30.   
מתאים לילדיםבית אקולוגי(ירוק) / סיור בנושאי סביבה ואקולוגיה / בנייה בת קיימא
הזדמנות לגלות את בריכת החורף שנחפרה בשנה האחרונה במסגרת פרויקט משותף של אגף שפ"ע של עיריית תל אביב-יפו ושל הרשות לאיכות הסביבה, במקום שבו נקוותה בעבר בריכה חורפית טבעית. הפרויקט נועד לשמר קטע נופי אופייני למישור החוף ההולך ונעלם, על מגוון בעלי החיים והצמחים שבו, וכדי להנגיש את הטבע לתושבי העיר. בסיור עם אדריכל הנוף ליאב שלם, מתכנן הפארק, יוצגו העבודות שנעשו והשיקולים שנלקחו כדי ליצור בתי גידול מיטיבים למיני הצומח המקומיים ולבעלי החיים הרבים הנמשכים לבריכה: חרקים, סרטנים, דו חיים, עופות ויונקים, רבים מהם בסכנת הכחדה. בסיור יספר שלם גם על תהליך שיקום הצומח שבו השתתפו תלמידי בתי ספר סמוכים ותושבים, נזרעו פרחי בר (תורמוס ארץ ישראלי, קחוון החוף, חצבים ועיריות) והוסדרו שבילי טיול ושלטי הסבר. 
מומלץ להגיע בנעליים סגורות.
2 סיורים פתוחים. אין צורך ברישום מוקדם.
 
 
2.
מוזיאון אדריכלי פתוח
נקודת מפגש: בכניסה לספריית מדעי החיים ורפואה, אוניברסיטת תל אביב.
חמישי, 22.5, 17:00. משך הסיור כשעתיים.   
אירוע נגיש
סיור רגלי בקמפוס אוניברסיטת תל אביב המאכלס כמה מהיצירות המרתקות של האדריכלות המקומית (וגם קצת מחו"ל). את הסיור ידריך האדריכל מיכאל יעקובסון הכותב על אדריכלות באתר Xnet  ובבלוג "חלון אחורי" ולומד כעת לתואר שני בחוג לגיאוגרפיה באוניברסיטת תל אביב. הסיור יכלול ביקורים בכמה מהמבנים החשובים בקמפוס (בית התפוצות, מרכז צימבליסטה, בניין וולפסון ועוד) שיוצרים מארג המרכיב מוזיאון פתוח של אדריכלות.
הסיור מותאם לנכים בכיסאות גלגלים. אפשרות לחניה חינם בשכונת אפקה הסמוכה.
(סיור המשך לסיור שהתקיים ב"בתים מבפנים" ב-2012).
סיור פתוח. אין צורך ברישום מוקדם.
 
 
3.
בנייני גדר
נקודת מפגש: כיכר אנטין, רחוב חיים לבנון 54 פינת רחוב איינשטיין.
שישי, 23.5, 10:00.   
אירוע נגיש
הפקולטה לאמנויות ע"ש יולנדה ודוד כץ מזמינה למפגש בשלושה חלקים סביב הגלריה האוניברסיטאית על שם גניה שרייבר שייפתח בסיור עם אדריכל האוניברסיטה, מר יורם אלדן, בכיכר אנטין, לצד בניין מיטשל והגלריה האוניברסיטאית - שני מיזמי הבנייה הראשונים של האוניברסיטה שנפתחו אל העיר ואל הקהילה – ויעסוק באופן הצבתם כ"בנייני גדר" על הגבול שבין הקמפוס לעיר. בחלקו השני של המפגש יתקיים שיח אדריכלי עם אדריכל דן איתן, מתכנן הגלריה (יחד עם משרד האדריכלים חיוטין) שיונחה על ידי אדריכל יורם אלדן; והוא יסתיים בסיור מודרך בגלריה בתערוכה המגדל הבוער – עבודות מאוסף יגאל אהובי לאמנות, עם האוצרת שרית שפירא. 
סיור פתוח. אין צורך ברישום מוקדם.
 
 
4.
בניין הקפסולה
בית הספר ללימודי הסביבה על שם פורטר, אוניברסיטת תל אביב, מול שער 14, רמת אביב.
חמישי, 22.5: ב-9:00 סיור עם ליאור עייני, מנהל הפרויקט מטעם חברת ברן;    ב-10:00 וב-11:00 סיורים עם אדריכל יוסי קורי;    ב-16:00 סיור עם אדריכל יאשה גרובמן;    ב-17:00 סיור עם אדריכל ניר חן;    ; ב-17:30 סיור עם מהנדס יהושפט אהרוני, יועץ מיזוג האוויר.   שישי, 23.5, ב-10:00, 11:00 ו-12:00 סיורים עם אדריכל ניר חן;    ב-10:00 וב-11:00 סיורים עם מהנדס יהושפט אהרוני, יועץ מיזוג האוויר;    ב-10:30 סיור עם חופית יצחק בן שלום, שהעניקה ליווי ירוק לבנייה;    ב-12:00 ו-13:00 סיורים עם אדריכל יאשה גרובמן;   ב-13:00 סיור עם אדריכלית הנוף רות מעוז.  
בית אקולוגי(ירוק) / סיור בנושאי סביבה ואקולוגיה / בנייה בת קיימא

אדריכלים: פרופסור יאשה (יעקב) גרובמן, אקסלרוד-גרובמן אדריכלים; ד"ר יוסי קורי, גאוטקטורה; ניר ונילי חן, חן אדריכלים. אדריכלות נוף: ברוידא מעוז אדריכלות נוף. 2014.
הזדמנות לבקר במבנה הבולט בנוכחותו לנוסעים בנתיבי איילון והמהווה נקודת ציון סביבתית באדריכלות הציבורית בישראל רגע לפני פתיחתו לקהל. הבניין האקולוגי הראשון בארץ שצפוי לקבל את הדירוג הגבוה ביותר של התקן האמריקאי לבנייה ירוקה
Leed Platinum ואת דרגת יהלום של התקן הישראלי החדש לבנייה ירוקה 5281.

בסיורים שיובילו אדריכלי הבניין והשותפים להקמתו, יוצגו החזון הסביבתי שהניע את מקימיו, תהליך תכנונו, אופן קבלת ההחלטות באדריכלות סביבתית, הטכנולוגיות הסביבתיות המתקדמות לחיסכון באנרגיה ובמים המוטמעות בו והפעילות המחקרית וההסברתית שתתקיים בו.

הסיורים מוגבלים ל-30 הבאים הראשונים.

לאתר בית הספר

 
 
5.
בין בית לבית גידול
הגן הזואולוגי, רחוב קלאוזנר, רמת אביב.
חמישי, 22.5, 18:00-16:30. סיור ל-30 המבקרים הראשונים יצא בכל רבע שעה.  
מתאים לילדיםבית אקולוגי(ירוק) / סיור בנושאי סביבה ואקולוגיה / בנייה בת קיימא

האם שאלתם את עצמכם פעם איפה ישן התנין או מתי נדלק האור בבית של העטלפים? הגן הזואולוגי של אוניברסיטת תל אביב יערוך סיורים לכל המשפחה שבהם יוצגו מגוון בעלי חיים מקומיים ובתי הגידול שלהם, שתוכננו, נבנו והותאמו לפי צורכיהם הייחודיים. משך כל סיור כשעה והוא מוגבל ל-30 הבאים הראשונים.
עקב אירועי יום הסטודנט מומלץ לא להגיע דרך הקמפוס. קווי האוטובוס הישירים לגנים: דן: 7, 25, 45; אגד: 222, 270, 271, 274; קווים: 94, 137.

7 סיורים פתוחים. אין צורך ברישום מוקדם.

 
 
6.
לכל צמח – בית גידול
הגן הבוטני, רחוב קלאוזנר, רמת אביב.
חמישי, 22.5, 18:00-16:30, סיור ל-30 המבקרים הראשונים יֵצא בכל רבע שעה.  
מתאים לילדיםבית אקולוגי(ירוק) / סיור בנושאי סביבה ואקולוגיה / בנייה בת קיימא

מדוע הצבר קוצני ובשרני ולאורן מחטים במקום עלים? הגן הבוטני של אוניברסיטת תל אביב יערוך סיורים לכל המשפחה, שבהם יוצגו בתי גידול של צמחים שונים מהארץ ומהעולם והנופים האופייניים להם. משך כל סיור כשעה והוא מוגבל ל-30 הבאים הראשונים.
עקב אירועי יום הסטודנט מומלץ לא להגיע דרך הקמפוס. קווי האוטובוס הישירים לגנים: דן: 7, 25, 45; אגד: 222, 270, 271, 274; קווים: 94, 137.

7 סיורים פתוחים. אין צורך ברישום מוקדם. 

 
 
7.
מעונות הסטודנטים החדשים
נקודת מפגש:כיכר הכניסה למעונות ברחוב ג`ורג` וייז, צמוד לבית הירוק.
שישי, 23.5, 10:00.  

אדריכלים: ד` קייזר, מ` קייזר, א` לקנר, אדריכלים ומתכנני ערים; יזם: אוניברסיטת תל אביב ושיכון ובינוי נדל"ן. פרויקט בשלבי סיום בנייה.

סיור עם אדריכל אילן לקנר בפרויקט מעונות הסטודנטים החדשים של אוניברסיטת תל אביב שתוכנן על ידי משרדו, פרויקט רחב היקף שהגדיל משמעותית את מצאי יחידות הדיור לסטודנטים בעיר. הפרויקט כולל כ-1,320 דירות בגדלים שונים (סטודיו, שני חדרים ושלושה חדרים), מועדון סטודנטים, מסחר ושטחי גן. בסיור יציג לקנר את עקרונות התכנון של הפרויקט המבוססים על יצירת מתחם שמנצל את הטופוגרפיה לשם הפרדה בין אזורים פנימיים המשרתים את דיירי המעונות, ואזורים ציבוריים בעלי מאפיינים מסחריים ואורבניים. הפרויקט קיבל תקן Leed Gold (אמריקאי) של תכנון בר קיימא.
לכתבה על הפרויקט ב- Xnet.

סיור פתוח. אין צורך ברישום מוקדם.

 
 
 
8.
משכונה קיימת לשכונה מקיימת
נקודת מפגש: מול בית הספר ונצואלה ברחוב רפידים 24.
שישי, 23.5, 10:00.  
בית אקולוגי(ירוק) / סיור בנושאי סביבה ואקולוגיה / בנייה בת קיימא
הזדמנות להתוודע ליוזמה מעוררת ההשראה של תושבי שכונת מעוז אביב לחולל שינוי חיובי בסביבת מגוריהם ולשמוע מהם איך הופכים שכונה קיימת לשכונה מקיימת (בת קיימא). הסיור יעבור בכמה תחנות בשכונה ויכלול מפגשים עם יוזמי פרויקט הקומפוסטציה השכונתי לאיסוף זבל אורגני; עם נציגת ועד בית בבניין המיישם עקרונות קיימוּת; מפגש עם יוזמי הקואופרטיב האורגני; וכן ביקור בגינה הקהילתית של מעוז אביב (אחת הגינות הפעילות והמשגשגות בעיר) ובשטח הבר הסמוך לשכונה העובר שיקום על ידי העירייה בשיתוף התושבים. את הסיורים ידריכו נעה רגב וברק בן חנן, תושבי השכונה, פעילים בפרויקטים ירוקים בשכונה ושותפים בעסק החברתי "הגנרטור לצמיחה מקומית". הסיור כולל ביקור בבתי הספר מגן וונצואלה המצויים בתהליך הסמכה לבתי ספר ירוקים.
סיור פתוח. אין צורך ברישום מוקדם.
 
 
9.
בית גורדון
רחוב בן זבארה 7, הדר יוסף.
שישי, 23.5, 16:00-11:00; שבת, 24.5, 13:00-10:00.   
אירוע בלתי נגיש
אדריכלים: דנה גורדון ורוי גורדון: סטודיו לאדריכלות, 2011.
הרחבה אופיינית להדר יוסף שעברה שיפוץ מקיף והותאמה לצרכיה של בעלת הבית שעברה להתגורר בו אחרי שנים שבהן התגוררה בירושלים. בתכנון הושם דגש על ניצול אור טבעי ועל קשר המשכי בין חדרי הבית וקומותיו, למשל באמצעות ספרייה המאפשרת ניתוק משתנה בין הסלון לחדר האורחים. את האווירה הירושלמית שביקשה בעלת הבית ליצוק בו יוצרים חומרי גמר טבעיים וגינה עשירה בצמחייה ירושלמית טיפוסית.
בשעה הראשונה קדימות למחזיקי כרטיס מקסימום תל אביב.
בית פתוח. אין צורך ברישום מוקדם.
 
 
10.
בית שניאור
רחוב ראול ולנברג 2, גני יהושע, בכניסה לרמת החייל.
שישי, 23.5, 16:00-14:00; שבת, 24.5, 16:00-12:00.  
אירוע נגיש
אדריכלים: יואב מסר אדריכלים, יפתח חיינר- אדריכל עמית; שלד: רוקח אשכנזי. 2013.
מפגשים עם האדריכלים המתכננים של בית שניאור – מרכז עמותת אתגרים - הנקרא על שם שניאור חשין שנהרג בעת שרכב על אופניו. מהמרכז יוצאים רוכבי אופניים לכל רחבי הפארק.
בסיורים יציגו האדריכלים את הרעיון האדריכלי שהוביל את הפרויקט המורכב משלושה מבנים בעלי מעטפת בטון המשכית ויתייחסו גם לאופן העמדתם בפארק. המפגשים יכללו גם הסבר על פעילות עמותת אתגרים המתבצעת במקום. הסבר יתחיל בכל חצי שעה.
סיורים פתוחים. אין צורך ברישום מוקדם.
 
 
11.
שיקום נחל פרדסים
נקודת מפגש: בסוף החניון ברחוב כורזים בשכונת נווה שרת.
שבת, 24.5, 8:30 ו-17:00.   
מתאים לילדיםבית אקולוגי(ירוק) / סיור בנושאי סביבה ואקולוגיה / בנייה בת קיימא
סיור עם אדריכל הנוף ליאב שלם באחת מאטרקציות הטבע העירוני הבתולי האחרונות בעיר - יובל של נחל הירקון המתפתל לאורך של כשני קילומטרים בצדה המזרחי של שכונת נווה שרת ועשיר בצמחיית נחלים, בעלי חיים וקני ציפורים. הסיור יכלול הליכה רגלית בנתיב הנחל (היבש בעונה זו) ולצדו עומד עדיין הפרדס האחרון של תל אביב, היכרות עם החזון להפוך את המקום לאתר טבע עירוני שמור (שהחל לפני שלוש שנים ביוזמת שתי תושבות האזור, גילה אלירן ומיכל יהודה), והצגה של המהלכים שבוצעו בשנה האחרונה על ידי אגף שפ"ע של עיריית תל אביב-יפו, הרשות לאיכות הסביבה, רשות ניקוז ירקון ובשיתוף הקהילה ובתי הספר הסמוכים. עבודות השיקום כוללות שתילה של יותר מ-70 מיני צומח אופייניים לקרקעות חמרה ולערוץ נחל ותחילת הסדרת שבילי כניסה לאתר.
מומלץ להגיע בנעליים סגורות.
2 סיורים פתוחים. אין צורך ברישום מוקדם.
 
 
12.
רמת אביב הירוקה: עבר, הווה, עתיד
נקודת מפגש: בכניסה למוזיאון הפלמ"ח, רחוב חיים לבנון 8.
שבת, 24.5, 9:30.  
בית לשימור/סיור בנושא שימור
סיור בשכונה שתוכננה על פי תפיסות מודרניסטיות וחזון סוציאליסטי על ידי האדריכלים רוברט בנט ויצחק פרלשטיין ואדריכלי הנוף דן צור וליפא יהלום, וזכתה לכינוי "שכונת תפנית" בשל ייחודה לעומת שכונות שיכונים אחרות שנבנו בשנות ה-50. את הסיור תוביל אדריכלית ענת צ`רבינסקי שערכה בשנה האחרונה מסמך מדיניות להתחדשות השכונה עבור מחלקת תכנון צפון של עיריית תל אביב-יפו. הסיור יציג את ההיסטוריה של השכונה, את איכויותיה, את מצבה בהווה ואת העקרונות להתחדשותה בעתיד כפי שגובשו במסמך המדיניות, תוך התייחסות לדילמות, לאתגרים ולגישות התכנון להתחדשות המבוססות על שימור מרקמי ככלי לפיתוח מבוקר.
לסיור יתלווה האדריכל דן פרייס, תושב השכונה.
סיור פתוח. אין צורך ברישום מוקדם.
 
 
13.
מרכז רבין
רחוב חיים לבנון 8, רמת אביב.
חמישי, 22.5, 20:00;    שישי, 23.5, 10:00;    שבת, 24.5, 20:00.  
אירוע נגיש
אדריכלים: משה ספדיה; אדריכל עמית – צחי הלברשטט, 2005.
מפגשים עם אדריכל המבנה צחי הלברשטט ועם מתכנן ומעצב המוזיאון אורי אברמסון, שבהם יציגו את התפיסה הרעיונית שמאחורי תכנון מרכז רבין – פרויקט ההנצחה לראש הממשלה המנוח יצחק רבין – "המוזיאון הישראלי" שפועל בין כתליו ופורש את סיפורה של מדינת ישראל ואת סיפור חייו של יצחק רבין. המפגשים יכללו מצגת וסיור במבנה בעל גגות היונה והמוקף גנים, וכן סקירה של החלק התוכני והחלק הרעיוני של המרכז והסבר על בניית הקונספט של המוזיאון מפי מנהלת מחלקת החינוך שלו, ד"ר נורית לוינובסקי.
מספר המקומות מוגבל וברישום מוקדם כאן באתר או בטלפון: 03-7453358 או *4585.
* במסגרת הסיורים יוכלו אורחי בתים מבפנים ליהנות גם מכניסה לתערוכות תמורת תשלום סמלי בסך 10 ש"ח בלבד.
 
 
14.
ביתן הזכוכית וביתן הקרמיקה במוזיאון ארץ ישראל
רחוב חיים לבנון 2, רמת אביב.
שישי, 23.5, 11:00;   שישי, 23.5, 12:00.  
אדריכל: ורנר יוסף ויטקובר, 1958.
סיור בקמפוס של מוזיאון ארץ ישראל עם עוזי אגסי שחקר את עבודתו של אדריכל וורנר ויטקובר שיצר את תוכנית האב של המוזיאון ותכנן כמה ממבניו החשובים (ביתן הזכוכית, ביתן הקרמיקה ועוד). בסיור יספר אגסי על פועלו של ויטקוברוידגיש את מקומו המרכזי בדור האדריכלים בוני הארץ, כמי שתכנן בין היתר את תוכניות האב לאוניברסיטת תל אביב ולקו החוף של תל אביב, את מלון שרתון, ברֵכת גורדון, מלון דן אכדיה ומבנים באוניברסיטת תל אביב כמו גילמן וסקלר.
2 סיורים ברישום מוקדם, מוגבלים ל-35 משתתפים בכל סיור.
 
 
15.
ביתן בזכוכית מגדלת
רחוב חיים לבנון 2, רמת אביב.
שבת, 24.5, 10:00, 11:00, 12:00 ו-13:00.   
בית לשימור/סיור בנושא שימור

אדריכלים: וורנר יוסף ויטקובר ואריך באומן, 1958; אדריכלי השיקום והשימור: אורי גלזר בשיתוף נילי ארמל ואלה סהר. אדריכלות נוף: דן צור-ליאור וולף. 2013.

הזדמנות להתוודע לאחד המבנים המיוחדים שתכננו האדריכלים וורנר ויטקובר ואריך באומן במתחם מוזיאון ארץ ישראל – אייקון אדריכלי הנראה למרחוק ומזוהה בזכות טבעת הקרמיקה הירוקה העוטפת את חזיתו. מבנה שתוכנן כגולת הכותרת של הקמפוס (שגם את תוכנית האב שלו הכין ויטקובר), ושוקם באחרונה לאחר שנים של הזנחה. בסיורים עם אדריכל אורי גלזר, האחראי לתכנון עבודות השיקום ועם אוצרת התערוכה על ויטקובר המוצגת כעת במוזיאון, "הפביליון הראשון", אדריכלית קשת רוזנבלום; תוסבר בין השאר בחירת המוזיאון להתייחס לביתן כמבנה לשימור אף שאינו כלול ברשימת השימור העירונית ויוצגו עבודות השיקום הקפדניות שנעשו בו כדי להשיב לו את הדרתו המקורית. הסיורים ייפתחו בביקור בתערוכה בהדרכת האוצרת.

4 סיורים מוגבלים ל-40 הראשונים. אין צורך ברישום מוקדם.

 
 
16.
הקרוסלה העברית הראשונה
גלריה זהזהזה בנמל תל אביב, האנגר 21, נמל תל אביב.
שבת, 24.5, 10:00.  
מפגש עם האמנית ענת ברמן ועם האדריכל אילן ברמן מ-City Peloton, העוסקים בתכנון ובהקמה של מיצבים עירוניים ויצרו בין היתר גם את הקרוסלה שבנמל תל אביב. במפגש יציגו השניים את עבודותיהם מהשנים האחרונות (בהן מיצב האופניים "פול גז בניוטרל" בירושלים), ישתפו בתהליך פיתוח הקונספט לקרוסלה ולמיצבים עירוניים בכלל ויספרו על ההתפתחות בתחום בשנים האחרונות ובייחוד על הנהייה אחר מיצבים עירוניים המשלבים אלמנטים של משחק כחלק מהמרחב הציבורי. במפגש יציגו גם פרויקטים מעוררי השראה מהארץ ומהעולם.
מפגש פתוח, אין צורך ברישום מוקדם.
 
 
17.
מנעד הזמן בתכנון
גלריה זהזהזה בנמל תל אביב, האנגר 21.
חמישי, 22.5, 20:00 (פתיחה); שישי, 23.5, 15:00, שיחה גלריה.  

גלריה זהזהזה מארחת את תערוכת "מנעד זמנים", המציגה נושאים שונים הקשורים בתכנון נוף ובתכנון עירוני והעולים מתוך עבודותיו של משרד האדריכלים מנעד, הפועל בתחום תכנון הסביבה בישראל זה חמישה עשורים (בגלגולים ובהרכבים שונים). התערוכה תעסוק בהיבטים מרכזיים של הזמן כפי שבא לידי ביטוי בעבודת אדריכל הנוף ובעיצוב עירוני בכלל, ובאופן ספציפי בעבודותיו של משרד מנעד ובנושאים כמו החיבור בין אדריכלות לאמנות והעבודה במגוון של קני מידה במקביל.

בחמישי ב-20:00 תתקיים פתיחת התערוכה ובשישי ב-15:00, שיח גלריה עם אדריכלי המשרד, אדריכלי הנוף צבי דקל ושלומי זאבי ואדריכל יאיר אביגדור.

תערוכה פתוחה ומפגש פתוח. אין צורך ברישום מוקדם.

 
 
18.
סדנת רישום אורבני
נקודת מפגש: `קווים בנמל` – מרכז לעיצוב ואדריכלות ובית ספר לעיצוב, האנגר 3, נמל תל אביב.
שישי, 23.5, 13:00;    שבת, 24.5, 15:00.  
סדנאות רישום אורבני חווייתיות בהדרכת האמן ניב בורשטיין מבית הספר לעיצוב `קווים` שיתקיימו תוך סיור בסביבת הנמל. הסדנאות יצאו ממרכז קווים בנמל השוכן בהאנגר מקורי של הנמל שנבנה ב-1936 ואשר שופץ והותאם לשימוש כבית ספר לעיצוב ומרכז למעצבים ולאדריכלים. הסדנאות יעניקו כלים בסיסיים ברישום אורבני ויימשכו כשעתיים וחצי.
2 הסדנאות ברישום מוקדם ומוגבלות ל-20 משתתפים.
 
 
19.
מעבדת התאורה
אקסקלוסיב תאורה Viabizzuno, רחוב הנמל 3, יריד המזרח.
חמישי, 22.5, 19:00; שישי, 23.5, 10:30 ו-12:30.   
אירוע נגיש
איך משתמשים באור טבעי ככלי אדריכלי? איך בונים תוכנית תאורה לבית שמשתמשת באור כאלמנט עיצובי (ולא בגוף התאורה)? כיצד יכולה התאורה ליצור אופי לחלל האדריכלי? מפגש עם אדריכל בנג`מין הרשטיין במעבדת התאורה הראשונה בישראל של המותג העולמי Viabizzuno (ואחת מ-30 מעבדות תאורה זהות בעולם) שיעסוק בתשוקה לאור. המפגש יתחיל בהרצאה קצרה מלווה בתצלומים, על האור לאורך ההיסטוריה ובייחוד באופן שבו הוא מתבטא באמנות וביצירות מופת אדריכליות. בסופו יציג הרשטיין את שיטת העבודה במעבדה ואת תהליך בניית הקונספט לעיצוב תאורה.
3 מפגשים פתוחים. אין צורך ברישום מוקדם.
 
 
20.
פיתוח יריד המזרח
ליד פסל הפועל העברי ביריד המזרח.
שישי, 23.5, 10:00.   
בית לשימור/סיור בנושא שימוראירוע נגיש
אדריכל צדיק אליקים ממשרד אליקים אדריכלים האחראים על פרויקט חידוש ופיתוח יריד המזרח יציג את התוכנית שנועדה להשיב למתחם את זוהרו ונמצאת בשלבי סיום ביצוע. התוכנית מבוססת על התכנון המקורי של אדריכל ריכרד קאופמן וקושרת את מערך התנועה של הולכי הרגל ורוכבי האופניים לאורך רצף של מרחבים ציבוריים בין העיר, פארק הירקון ונמל תל אביב. משך הסיור כשעה.
סיור פתוח. אין צורך ברישום מוקדם.
 
דף 1 מתוך 71   2   3   4   5   6   7   הדף הבא >
תקנון האתר  |  ITdesigns :בניית אתרים  |