בתים מבפנים
איזור: פעילות: מועד:
 
דף 1 מתוך 61   2   3   4   5   6   הדף הבא >
1.
תמ"א 38/1 ברמת אביב
אושה 9, נווה אביבים.
חמישי, 14.5, 18:00; שישי, 15.5, 11:00; שבת, 16.5, 11:00.  
אירוע נגיש
אדריכל התוספת והחיזוק: צביקה צור, 2015.
סיור עם יזמיו של הבניין שעבר חיזוק, הרחבה ותוספת קומה וחצי (4 דופלקסים) במסגרת פרויקט תמ"א 38/1 שהסתיים בימים אלה. בסיור יוצגו ההרחבות והשינויים שנעשו בבניין על פי עקרונות התמ"א, זכויות הבנייה, ההיבטים ההנדסיים ושלבי התכנון; וכן מערכת היחסים עם הדיירים שאפשרה את התקדמות הפרויקט. הסיור ייפתח בביקור בבניין סמוך וזהה העומד כיום לפני תמ"א ויסתיים בביקור באחת מדירות הגג החדשות.
3 סיורים ל-50 הבאים הראשונים. אין צורך ברישום מוקדם.
 
 
2.
אמנות ואדריכלות בקמפוס
נקודת המפגש: ליד חנות הדיונון בכניסה לאוניברסיטה.
חמישי, 14.5, 17:30.   
אירוע נגיש
סיור בהדרכת פול רקובר שיעבור בין המבנים הבולטים בקמפוס האוניברסיטה ויתעכב על סגנונות הבנייה, ההשפעות הבינלאומיות, הפיסול הסביבתי בקמפוס ותכנון הנוף.
סיור פתוח. אין צורך ברישום מוקדם.
 
 
3.
לכל צמח – בית גידול
הגן הבוטני, רחוב קלאוזנר, רמת אביב.
חמישי, 14.5, 18:00-16:30. סיור ל-30 המבקרים הראשונים יצא בכל רבע שעה.  
אירוע נגיש
מדוע הצבר קוצני ובשרני ולאורן מחטים במקום עלים? הגן הבוטני של אוניברסיטת תל אביב יערוך סיורים לכל המשפחה, שבהם יוצגו בתי גידול של צמחים שונים מהארץ ומהעולם והנופים האופייניים להם. משך כל סיור כשעה והוא מוגבל ל-30 הבאים הראשונים.
קווי האוטובוס הישירים לגנים: דן: 7, 25, 45; אגד: 222, 270, 271, 274; קווים: 94, 137.
7 סיורים פתוחים. אין צורך ברישום מוקדם. 
 
 
4.
בין בית לבית גידול
הגן הזואולוגי, רחוב קלאוזנר, רמת אביב.
חמישי, 14.5, 18:00-16:30.    סיור ל-30 המבקרים הראשונים יצא בכל רבע שעה.  
אירוע נגיש
האם שאלתם את עצמכם פעם איפה ישן התנין או מתי נדלק האור בבית של העטלפים? הגן הזואולוגי של אוניברסיטת תל אביב יערוך סיורים לכל המשפחה שבהם יוצגו מגוון בעלי חיים מישראל ובתי הגידול שלהם, שתוכננו, נבנו והותאמו לפי צורכיהם הייחודיים. משך כל סיור כשעה והוא מוגבל ל-30 הבאים הראשונים.
קווי האוטובוס הישירים לגנים: דן: 7, 25, 45; אגד: 222, 270, 271, 274; קווים: 94, 137.
7 סיורים פתוחים. אין צורך ברישום מוקדם.
 
 
5.
בניין הקפסולה
בית הספר ללימודי הסביבה על שם פורטר, אוניברסיטת תל אביב, רחוב ג`ורג` וייז (מול שער 14 של האוניברסיטה), רמת אביב.
חמישי, 14.5: ב-10:00 סיור עם ד"ר אדריכל יוסי קורי;    ב-16:00 וב-17:00 סיורים עם אדריכל יאשה גרובמן;    ב-17:00 וב-18:00 סיורים עם אדריכל ניר חן;   ב-18:30, סיור עם חופית יצחק בן שלום, ליווי תקן ירוק.  
בית אקולוגי(ירוק) / סיור בנושאי סביבה ואקולוגיה / בנייה בת קיימאאירוע נגיש
אדריכלים: פרופסור יאשה (יעקב) גרובמן, אקסלרוד-גרובמן אדריכלים; ד"ר יוסי קורי, גאוטקטורה; ניר ונילי חן, חן אדריכלים. אדריכלות נוף: ברוידא מעוז אדריכלות נוף, 2014.
הזדמנות לבקר במבנה הבולט בנוכחותו לנוסעים בנתיבי איילון והמהווה נקודת ציון סביבתית באדריכלות הציבורית בישראל. זהו הבניין האקולוגי הראשון בארץ שקיבל את הדירוג הגבוה ביותר של התקן האמריקאי לבנייה ירוקה –Leed Platinum; ואת דרגת יהלום של התקן הישראלי החדש לבנייה ירוקה – 5281.
בסיורים שיובילו אדריכלי הבניין והשותפים להקמתו יוצגו החזון הסביבתי שהניע את מקימיו, את תהליך תכנונו, את אופן קבלת ההחלטות באדריכלות סביבתית, את הטכנולוגיות הסביבתיות המתקדמות לחיסכון באנרגיה ובמים המוטמעות בו ואת הפעילות המחקרית וההסברתית שתתקיים בו. משך כל סיור כשעה.
הסיורים מוגבלים ל-30 הבאים הראשונים. אין צורך ברישום מוקדם.
 
 
6.
מרכז רבין
רחוב חיים לבנון 8, רמת אביב.
חמישי, 14.5, 20:00 עם מעצב המוזיאון אורי אברמסון;   חמישי, 14.5, 20:00 עם פרופ` מוטי גולני;    שישי, 15.5, 10:00 עם אדריכל צחי הלברשטט.  
אירוע נגיש
אדריכלים: משה ספדיה; אדריכל עמית – צחי הלברשטט, 2005.
הרצאות ומפגשים עם אדריכל המוזיאון צחי הלברשטט, עם המתכנן והמעצב של המוזיאון אורי אברמסון ועם פרופ` מוטי גולני, יועץ אקדמי בכיר להקמת המוזיאון. המרצים יציגו את התפיסה הרעיונית שמאחורי תכנון מרכז רבין – פרויקט ההנצחה לראש הממשלה המנוח יצחק רבין – הכולל "המוזיאון הישראלי" שפורש את סיפורה של מדינת ישראל ואת סיפור חייו של יצחק רבין.
חמישי, 14.5, 20:00– אורי אברמסון, מתכנן ומעצב המוזיאון, בהרצאה על עקרונות התכנון והקונספט הרעיוני של המוזיאון הישראלי.
חמישי, 14.5, 20:00– פרופ` מוטי גולני, יועץ אקדמי בכיר להקמת המוזיאון, בהרצאה בנושא "כיצד לומר הכול ולא לומר דבר? לבטים ומעשים בעבודה על מוזיאון העוסק ב"סיפור שלנו".
שישי, 15.5, 10:00– אדריכל צחי הלברשטט בהרצאה על מרכז רבין – מתחת לכנפי היונה. ההרצאה תיפתח במצגת שבה יוצגו הרקע, השיקולים ותהליך התכנון והביצוע של המוזיאון, ולאחר מכן ייערך סיור בגני המוזיאון.
משך ההרצאות כשעה וחצי. ההרצאות אינן כוללות סיור במוזיאון הישראלי.
מספר המקומות מוגבל וברישום מוקדם בטלפון: 03-7453358 או *4585.
* במסגרת הסיורים יוכלו אורחי בתים מבפנים ליהנות גם מכניסה לתערוכות תמורת תשלום סמלי בסך 10 ש"ח.
 
 
7.
היכל הספורט העירוני דרייב אין
נקודת מפגש: ליד שער א`, בכניסה המערבית להיכל, רחוב אייזיק רמבה 7, ליד גני התערוכה.
שישי, 15.5, 8:30 ו-10:00.  
אירוע נגיש
אדריכלים: גולדשמיט, ארדיטי בן נעים אדריכלים; 2014.
הזדמנות לסייר באולם הרב תכליתי והמשוכלל שנחנך באחרונה ומשמש כמגרשה הביתי של הפועל תל אביב בכדורסל, בהשתתפות מתכנן המבנה, האדריכל יוסי בן נעים. בסיור יוצגו מבנה ההיכל החדש המשתרע על שטח של כ-6,600 מ"ר ומכיל 3,400 מושבים (כ-300 מתוכם מתניידים); וכן חדרי ההלבשה, חדר הכושר, חדרים לעיתונאים ולשופטים, טרקלין אח"מים ומשרדים. ההיכל הוקם ליד גני התערוכה כחלק מתוכנית עירונית לפיתוח המתחם, וצפוי להפוך לאחד ממרכזי התרבות והספורט הפעילים בישראל.
2 סיורים פתוחים. אין צורך ברישום מוקדם.
 
 
8.
ביתן בזכוכית מגדלת
רחוב חיים לבנון 2, רמת אביב.
שבת, 16.5, 11:00 ו- 12:00.   
אירוע נגיש
אדריכלים: וורנר יוסף ויטקובר ואריך באומן, 1958; אדריכלי השיקום והשימור: אורי גלזר בשיתוף נילי ארמל ואלה סהר. אדריכלות נוף: דן צור-ליאור וולף. 2013.
הזדמנות להתוודע לאחד המבנים המיוחדים שתכננו האדריכלים וורנר ויטקובר ואריך באומן במתחם מוזיאון ארץ ישראל – אייקון אדריכלי הנראה למרחוק ומזוהה בטבעת הקרמיקה הירוקה העוטפת את חזיתו. המבנה תוכנן כגולת הכותרת של הקמפוס (שגם את תוכנית האב שלו הכין ויטקובר) ושוקם באחרונה.
הסיורים יכללו ביקור בתערוכה על ויטקובר, "הפביליון הראשון", בהדרכת חגית שורק, אוצרת במוזיאון; וסיור בבניין בהדרכת אדריכל אורי גלזר, האחראי לתכנון עבודות השיקום, שבו תוסבר בין השאר בחירת המוזיאון להתייחס לביתן כמבנה לשימור אף שאינו כלול ברשימת השימור העירונית ויוצגו עבודות השיקום הקפדניות שנעשו בו כדי להשיב לו את הדרתו המקורית.
2 סיורים מוגבלים ל-40 הראשונים. אין צורך ברישום מוקדם.
 
 
9.
ביתן הזכוכית וביתן הקרמיקה
רחוב חיים לבנון 2, רמת אביב.
שישי, 15.5, 11:00;   שישי, 15.5, 12:00.  
אירוע נגיש
אדריכל: וורנר יוסף ויטקובר, 1958.
סיור בקמפוס של מוזיאון ארץ ישראל עם עוזי אגסי שחקר את עבודתו של אדריכל וורנר ויטקובר שיצר את תוכנית האב של המוזיאון ותכנן כמה ממבניו החשובים (ביתן הזכוכית, ביתן הקרמיקה ועוד). בסיור יספר אגסי על פועלו של ויטקובר וידגיש את מקומו המרכזי בדור האדריכלים בוני הארץ, כמי שתכנן בין היתר את תוכניות האב לאוניברסיטת תל אביב ולקו החוף של תל אביב, את מלון שרתון, ברֵכת גורדון, מלון דן אכדיה ומבנים באוניברסיטת תל אביב כמו גילמן וסקלר.
2 סיורים ברישום מוקדם, מוגבלים ל-35 משתתפים בכל סיור.
 
 
10.
בית ספר ישגב
רחוב עולי הגרדום 7, רמת החייל.
שישי, 15.5, 12:30. משך הסיור כשעה.  
אירוע נגיש
אדריכלים: יואל דבוריינסקי-לואי דבוריינסקי אדריכלים, 2014.
סיור עם אדריכליו של פרויקט ציבורי שבנייתו כללה אינסוף אתגרים תכנוניים וביצועיים, בית ספר ותיק שעבר במשך השנים מתיחות פנים ותוספות, ולאחרונה, לנוכח גידול האוכלוסייה בשכונה, הוכפל שטחו על ידי הוספת מבנה כיתות חדש בן שתי קומות, שמעליו נבנה אולם ספורט חדש ותקני. בסיור יוצגו הפתרונות שיושמו בפרויקט הממוקם על מגרש קטן בעל הפרשי גובה של חמישה מטרים בין חלקיו. פתרונות אלה כללו בין היתר שיטות הנגשה וחיבור של מפלס הרחוב למפלס הכניסה, יצירת חלל התכנסות פתוח בין הבניינים ובנייה בשלבים שאפשרה לבית הספר לפעול גם במהלך הבנייה.
סיור פתוח. אין צורך ברישום מוקדם.
 
 
11.
שיקום ושימור נחל פרדסים
נקודת מפגש: ליד המדרגות היורדות לנחל בקצה רחוב אלמגור, נווה שרת.
שבת, 16.5, 8:00.  
מתאים לילדיםבית אקולוגי(ירוק) / סיור בנושאי סביבה ואקולוגיה / בנייה בת קיימאאירוע בלתי נגיש
סיור עם גילה אלירן ומיכל יהודה, מובילות קיימוּת, באחת מאטרקציות הטבע העירוני הבתולי האחרונות בעיר: יובל של נחל הירקון המתפתל לאורך של כשני קילומטרים בצדה המזרחי של שכונת נווה שרת. הנחל עשיר בצמחיית נחלים, בעלי חיים וקני ציפורים, ולצדו עומד עדיים הפרדס האחרון של תל אביב. הסיור יכלול הליכה רגלית בנתיב הנחל (היבש בעונה זו) עד לירקון והיכרות עם החזון של אלירן ויהודה – להפוך אותו לאתר טבע עירוני שמור. מומלץ להגיע בנעליים סגורות, בכובע ועם מים לשתייה. משך הסיור כשלוש שעות.
לדף הפייסבוק של התכנית לקיימות.
סיור פתוח. אין צורך ברישום מוקדם.
 
 
12.
הדירה עם הנוף הכי יפה בעיר
רחוב אוסישקין 42, דירה 18.
חמישי, 14.5, 19:00-17:00; שישי, 15.5, 13:00-10:00.  
אירוע בלתי נגיש
תכנון ועיצוב פנים: סורנה כפיר.
דירת גג שנבנתה במסגרת תמ"א 38 על בניין שתוכנן במקור במפלסים שהמשיכו גם בדירות הגג החדשות ויצרו בהן מגבלות ונתונים מורכבים (מעלית המפרידה בין החללים, עמודים ומפלסים מנותקים). האילוץ יצר עבור המעצבת הזדמנות לתוכנית בלתי שגרתית המבוססת על חיבורים ומבטים בין המפלסים השונים של הדירה כדי להתגבר על ניתוקם הפיזי. כתוצאה מכל אלה נהנית הדירה מהפרדה בין אזורי המחיה וכן מריבוי מבטים בין החללים השונים ומהם אל הנוף המרהיב הנשקף ממנה.
בית פתוח. אין צורך ברישום מוקדם.
 
 
13.
אמנות התלייה
Art Market, רחוב התערוכה 3, יריד המזרח.
שישי, 15.5, 11:00 ו- 12:00.  
אירוע נגיש
איך קונים יצירת אמנות לבית או למשרד? מהם הקריטריונים הנכונים לבחירת יצירות אמנות לבית הפרטי, אם בכלל יש כאלה? איך תולים את היצירות בבית וכיצד מאירים אותן? האם נכון להתייחס לרכישת יצירות אמנות לבית כאל השקעה כלכלית לטווח ארוך? מפגשים עם מוטי אברמוביץ`, היזם של Art Market, חלל אמנות המתמחה בשיווק יצירות אמנות ומציע לרכוש אמנות כמו כל פריט עיצובי אחר לבית. במפגשים ידון אברמוביץ` בשאלות העולות סביב ההחלטה לרכוש אמנות לבית וינסה לסדוק את חרדת הקודש שבה מתייחסים בתרבות הישראלית לנושא. משך כל מפגש כחצי שעה.
2 מפגשים פתוחים ל-30 הבאים הראשונים. אין צורך ברישום מוקדם.
 
 
14.
יריד המזרח – ההיבט האדריכלי
נקודת מפגש: רחוב דיזנגוף פינת התערוכה.
שישי, 15.5, 15:30;   שישי, 15.5, 16:30.  
אירוע נגיש
סיור בדגש אדריכלי-היסטורי עם יוסי גולדברג, מחוקרי ההיסטוריה של הירידים בתל אביב, במלאות 80 שנה לתערוכת ימי ביאליק שנערכה במתחם היריד, תערוכה בינלאומית שהייתה מהאירועים הגדולים ומעוררי ההשראה בתל אביב בשנות ה-30. בסיור יסופר על הקמת היריד ועל תכנונו על ידי האדריכל הנודע ריכרד קאופמן, יליד גרמניה. כן יוצגו מבני התערוכה שתוכננו בידי מיטב אדריכלי התקופה ובסגנון הבינלאומי ושחלקם עברו שיפוץ בשנים האחרונות ויתוארו עבודות הפיתוח לחידוש המתחם. משך הסיור כשעה. הסיור ב-15:30 יתקיים באנגלית.
סיור ברישום מוקדם מוגבל ל-45 משתתפים.
 
 
15.
פיתוח יריד המזרח
נקודת מפגש: ליד פסל הפועל העברי.
שישי, 15.5, 10:00.  
אירוע נגיש
אדריכל צדיק אליקים ממשרד אליקים אדריכלים האחראי על פרויקט חידוש ופיתוח יריד המזרח, יציג את הפרויקט רחב ההיקף של מתחם יריד המזרח שביצועו הסתיים ב-2014. התוכנית מבוססת על התכנון המקורי של אדריכל ריכרד קאופמן וקושרת את מערך התנועה של הולכי הרגל ושל רוכבי האופניים לאורך רצף של מרחבים ציבוריים בין העיר, פארק הירקון ונמל תל אביב. משך הסיור כשעה.
סיור פתוח. אין צורך ברישום מוקדם.
 
 
16.
מעבדת התאורה
אקסקלוסיב תאורה Viabizzuno, רחוב התערוכה 3, יריד המזרח.
חמישי, 14.5, 19:00; שישי, 15.5, 10:30 ו-12:30.   
אירוע נגיש
איך משתמשים באור טבעי ככלי אדריכלי? איך בונים תוכנית תאורה לבית שמשתמשת באור כאלמנט עיצובי (ולא בגוף התאורה)? כיצד יכולה התאורה ליצור אופי לחלל האדריכלי? מפגש עם אדריכל בנג`מין הרשטיין במעבדת התאורה הראשונה בישראל של המותג העולמי Viabizzuno (ואחת מ-30 מעבדות תאורה זהות בעולם), שיעסוק בתשוקה לאור. המפגש יתחיל בהרצאה קצרה מלווה בתצלומים, על האור לאורך ההיסטוריה ובייחוד באופן שבו הוא מתבטא באמנות וביצירות מופת אדריכליות. בסופו יציג הרשטיין את שיטת העבודה במעבדה ואת תהליך בניית הקונספט לעיצוב תאורה.
2 מפגשים פתוחים. אין צורך ברישום מוקדם.
 
 
17.
ארכאולוגיה לאורך הירקון
נקודת המפגש: בכניסה לגן אברמוביץ מכיוון רחוב הרצוג, שכונת בבלי.
שישי, 15.5, 9:00    שישי, 15.5, 12:00   
לאורך הירקון נמצאים שרידים לפעילות אנושית מקדמת דנא. הסיור עם גילי שטרן מרשות העתיקות שיתהלך לאורך הירקון, יעסוק בסוגיות של פיתוח מול שימור, ובייחוד בתופעת התלים בארץ ישראל. הסיור יתחיל בביקור בתל חשאש ובמתקנים החקלאיים שנחשפו בחפירות שנערכו במקום בשנות ה-90 של המאה שעברה, וימשיך לתל כודאדי שם נמצאו שרידים של מצודות מתקופת הברזל.
2 סיורים ברישום מוקדם, מוגבלים ל-25 משתתפים בסיור.
 
 
18.
כל בית צריך מרפסת
עוזיאל 2, בבלי.
שישי, 15.5, 12:00-9:00.  
אירוע נגיש
מעצבת פנים: חן שדמי, 2014.
דירה ששופצה עבור זוג שהתגורר שנים רבות במרכז העיר וביקש ליצור בה מרפסת "תל אביבית", אף שהדירה תוכננה במקור (כמו רוב הדירות בשיכון בבלי) ללא מרפסת. התוכנית החדשה של הדירה כוללת גם הפרדה בין חלקו הציבורי של הבית לחלקו הפרטי והתאמה לנכה בכיסא גלגלים. בדירה אוסף עבודות של המעצב והיוצר ירון שין (Jewboy).
בית פתוח. אין צורך ברישום מוקדם.
 
 
19.
בית איילה זקס
שדרות בן גוריון 13, תל אביב.
חמישי, 14.5, 21:00-16:00; שישי, 15.5, 13:00-9:00.   
אירוע בלתי נגיש
אדריכל: דב כרמי, 1954.
בית פתוח בווילה שנבנתה כתוצאה של דיאלוג יוצא דופן בין המזמינה לאדריכל– דיאלוג שבסופו נוצר מבנה בעל נוכחות שקטה, מאופקת וחריגה בנוף התל אביבי. הזדמנות לגלות את אוסף האמנות המרשים שבמקום. כיום משמש המבנה כשלוחה של בית הספר ללימודי המשך של האוניברסיטה הפתוחה.
בית פתוח, אין צורך ברישום מוקדם.
 
 
20.
בית בן גוריון
שדרות בן גוריון 17.
חמישי, 14.5, 15:00-8:00; שישי, 15.5, 13:00-8:00;    שבת, 16.5, 14:00-10:00.  
אירוע נגיש
אדריכל: מהנדס דוד טוביה, 1931-1930.
בית פתוח במעונם הפרטי של דוד ופולה בן גוריון, הכולל הצצה לסגנון חייהם הצנוע של בני הזוג ולספרייתם המרשימה. הבית פתוח לסיור חופשי. סיורים מודרכים ל-50 הראשונים יצאו בכל שעה עגולה.
בית פתוח. אין צורך ברישום מוקדם.
 
דף 1 מתוך 61   2   3   4   5   6   הדף הבא >
תקנון האתר  |  ITdesigns :בניית אתרים  |