בתים מבפנים
איזור: פעילות: מועד:
 
דף 1 מתוך 81   2   3   4   5   6   7   8   הדף הבא >
1.
שכונת המשתלה
נקודת מפגש: רחוב דוד אבידן פינת רחוב מקס ברוד (בכיכר).
שבת, 8.5, 11:00.   
סיור רגלי בשכונה הצפונית ביותר בתל אביב, שנבנתה בשנות ה-90 על שטח המשתלה העירונית. את הסיור תדריך האדריכלית טל יער קוסט ממשרד יעקב יער האחראי על תכנון השכונה, והוא יעבור בחצרות וברחובות השכונה, בפארק המרכזי ובשדרה, ויציג את העמדה האדריכלית שדוגלת בבנייה עירונית צפופה.
סיור פתוח. אין צורך ברישום מוקדם.
 
 
2.
הבית הכתום
רחוב אבישי 12, צהלה.
שישי, 7.5, 10:00 .   ו-11:00.   שבת, 8.5, 18:00    ו-19:00.  
אדריכל: אריה גינזבורג, 2010.
הזדמנות לבקר בבית בעיצוב טוטאלי הבנוי ממודולים חוזרים של קורות פלדה וזכוכית. בית שנודע בשם "הבית הכתום" ותוכנן על ידי האדריכל המתגורר בו עבור משפחתו. בסיור יספר האדריכל על הפתרון הקונסטרוקטיבי שאימץ על מנת להשיג תכסית קרקע קטנה על המגרש (24 אחוז בלבד!) וליהנות ממקסימום שטח גינה; ועל העקרונות הירוקים שעל פיהם בנוי הבית: כיווני אור ואוויר, קומת קרקע הטובלת בברֵכת נוי המייצרת מיקרו-אקלים קריר ועוד.
4 סיורים ברישום מוקדם, מוגבלים ל-30 משתתפים בכל סיור.
 
 
3.
בית הראל
בני אפרים 238, קומה 2, דירה 5, נאות אפקה.
שישי, 7.5, 16:00-13:00; שבת, 8.5, 15:00-12:00.   
אדריכליות: נומה אדריכלות ועיצוב פנים, נועה הראל ומאיה אלעזר, 2009.
הצצה לדירת 115 מ"ר משנות ה-70 שנרכשה באחרונה על ידי זוג צעיר שחיפש חלל גדול ורב תכליתי לאירוח, לבישול ולעבודה. במסגרת השיפוץ הפך חצי משטח הדירה לחלל פתוח הכולל מטבח גדול, "אי" לעבודה ולאכילה, פינת עבודה וסלון מרווח. בחדריה האחרים של הדירה שולבו פתרונות אחסון מקוריים.
בית פתוח, אין צורך ברישום מוקדם.
* אין אפשרות להשתמש במעלית למעט נכים.
 
 
4.
מעונות הסטודנטים של אוניברסיטת תל אביב
נקודת מפגש: בכניסה למעונות מרחוב איינשטיין 68, רמת אביב.
שישי, 7.5, 13:00.   

אדריכל: אברהם יסקי, יסקי-גיל אדריכלים, 1983-1969 (נבנה בשלבים). אדריכל שיפוץ: אילן לקנר, משרד ד.קייזר מ.קייזר א.לקנר אדריכלים, בהשתתפות אדריכל אילן לוי. אדריכלות נוף: ברוידא-מעוז.
סיור במעונות הסטודנטים של אוניברסיטת תל אביב עם אדריכל יובל יסקי, בנו של אברהם יסקי, מתכננם המקורי של המעונות ועם אדריכל אילן לקנר האחראי על שיפוצם. מתחם שעוצב בסגנון ברוטליסטי ונבנה בחומרים האופייניים לשנות ה-70, כמו בטון חשוף וגרנוליט, ונבנה כמתחם סגור הכולל את כל השימושים הנחוצים לסטודנטים (חנויות, חדרי לימוד, מועדון ועוד) סביב חצר פנימית ובתמהיל עשיר של סוגי חדרים.
בסיור יציגו יסקי ולקנר את גלגוליו של המתחם שהשתנה לאורך השנים יחד עם אופי החיים הסטודנטיאליים ואת השיפוץ-שימור שעובר המבנה בימים אלה הכולל את העברת הכניסה הראשית למתחם לרחוב חיים לבנון ויצירת כיכר עירונית.
סיור פתוח. אין צורך ברישום מוקדם.
 
 
9.
דירת נעמי מור
רחוב אפטר 6, דירה 10, שיכון ל`.
שבת, 8.5, 18:00-11:00.   
אדריכלית פנים: נעמי מור, 2008.
הצצה לדירה אופיינית של שיכון ל` שנבנתה בתחילת שנות ה-70 ושופצה לפני כשנתיים. בעזרת התייחסות נכונה לנכסי הנוף של הדירה, הים מכיוון אחד וגינה גדולה מהכיוון האחר, הצליחה האדריכלית לייצר תחושת כפר בתוך העיר. בדירה גם פריטים שיוצרו בעבודת יד על ידי בעלת הדירה והאדריכלית כמו כיורי האמבטיות.
בית פתוח. אין צורך ברישום מוקדם.
 
 
 
10.
תחנת כיבוי אש תל אביב-יפו
רחוב אבן גבירול 231 פינת ש"י עגנון 1.
שישי, 7.5, 17:00-11:00.   

אדריכל: רפי לרמן, עיצוב פנים: ענת לרמן; 1989.

תחנת כיבוי האש של תל אביב מזמינה את הקהל הרחב לבקר במבנה התחנה שבו מוצגים רכבי כיבוי שונים, ביניהם גם הכבאית הראשונה של תל אביב שנקראה "המאירה" על שם ראש העירייה מאיר דיזנגוף. במסגרת הבית הפתוח בתחנה יתקיימו סיורים מודרכים בבניין ובאגפי הרכב, ותתאפשר עלייה למגדל התצפית המשקיף על כל העיר (בליווי כבאים). כמו כן תועבר הדרכה על בטיחות אש.

סיור מודרך של כבאֵי התחנה יֵצא בכל שעה עגולה.

בית פתוח. אין צורך ברישום מוקדם.
 
 
11.
מדוד וגליית עד אבו כחיל ורבין
נקודת המפגש: דרך נמיר פינת ש"י עגנון (דרום-מערב). מומלץ לחנות בנקודת הסיום ברחוב ג`ורג` וייז (חניוני האוניברסיטה).
שבת, 8.5, 10:00.   
נקודת המפגש: דרך נמיר פינת ש"י עגנון (דרום-מערב). מומלץ לחנות בנקודת הסיום ברחוב ג`ורג` וייז (חניוני האוניברסיטה).
סיור רגלי במתחם קריית המוזיאונים ברמת אביב עם האדריכליות נטלי טל וגיליה ברגר ועם ד"ר תמר ברגר שיתבונן על אזור חדש יחסית של העיר ויחשוף את ההיסטוריה העשירה שלו. הסיור יעבור בשורה של בנייני ציבור ובמתחמים המשלבים היסטוריה, ארכיאולוגיה, ארכיטקטורה, נוף ותופעות של טבע עירוני, וממחישים את מורכבות חיינו כאן. משך הסיור: כ-3 שעות.
סיור ברישום מוקדם, מוגבל ל-50 משתתפים.
 
 
12.
רמת אביב הירוקה
נקודת מפגש: בכניסה למוזיאון ארץ ישראל ברחוב חיים לבנון.
שישי, 7.5, 17:00-15:00.  
סיור רגלי שיוביל אדריכל מוטי בודק במשעולי רמת אביב א`, הידועה בשם `רמת האביב הירוקה` ותוכננה בשנות ה-50 כשיכון עממי. הסיור ידגים את המרקם הייחודי של השכונה הטובלת בירק ומאפשרת תנועה רגלית ללא חציית כבישים ואת תהליך השיקום שעברה בעשורים האחרונים תוך דיון ביקורתי על אופיין של תכניות "פינוי בינוי" העכשוויות.
סיור ברישום מוקדם, מוגבל ל-60 משתתפים.
 
 
13.
סביוני רמת אביב
נקודת מפגש: משרד המכירות בכניסה למתחם ברחוב ש"י עגנון.
שישי, 7.5, 11:00.   
אדריכלים: יסקי-מור-סיון; אדריכלית עמיתה: רחל פללר; פרויקט בהתהוות.
האדריכלית רחל פללר תוביל סיור אדריכלי מעמיק באחד מפרויקטי המגורים הגדולים בעיר, פרויקט שמתפרש על שטח של 50 דונם בצפיפות נמוכה ומתמודד עם מגוון שאלות תכנוניות: כיצד לייצר שכונה סגורה שתשדר פתיחות כלפי המרחב העירוני; כיצד למקסם את פוטנציאל החלל של מרתף החנייה לצורך קשירה בין הבניינים ויצירת חללים משותפים כמו מועדון דיירים, ספא וברֵכה; וכיצד לתכנן דירות המאפשרות גמישות מֵרבית בחלוקת הפְנים.
הפרויקט כולל שני מגדלים גבוהים, שני מגדלים נמוכים ושמונה בנייני מגורים בני שש קומות, ומציע סגנונות מגורים שונים זה לצד זה. העובדה שנבנה בשלבים לאורך עשור תוך התאמת תכנון הפנים של הדירות לדרישות הקהל המשתנות, מאפשרת התבוננות מעניינת על השתנות תפיסת המגורים בישראל בעשור האחרון.
סיור פתוח, אין צורך ברישום מוקדם.
 
 
16.
ביתן הזכוכית בקמפוס של מוזיאון א"י
רחוב חיים לבנון 2, רמת אביב.
שישי, 7.5, 11:00   ו-12:00.  
אדריכל: ורנר יוסף ויטקובר, 1958.
סיור בקמפוס של מוזיאון ארץ ישראל עם עוזי אגסי שחקר את עבודתו של אדריכל וורנר ויטקובר, מתכנן תוכנית האב של המוזיאון, כמו גם חלק מהמבנים שבו (ביתן הזכוכית, ביתן הקרמיקה ועוד). בסיור יספר אגסי על פועלו של ויטקובר ויזכיר את מקומו המרכזי בדור האדריכלים בוני הארץ, כמי שתכנן בין היתר את תוכניות האב לאוניברסיטת תל אביב ולקו החוף של תל אביב, את מלון שרתון, ברֵכת גורדון, מלון דן אכדיה ומבנים באוניברסיטת תל אביב כמו גילמן וסקלר.
2 סיורים ברישום מוקדם, מוגבלים ל-35 משתתפים בכל סיור.
 
 
17.
הפנינג נגישות בנמל תל אביב
מתחם ארגז החול בדֶק הצפוני, סמוך להאנגר 20.
שישי, 7.5, 16:00-12:30.  
ניסיתם פעם לעלות על רמפה בכיסא גלגלים? למצוא את דרככם בתוך קהל צפוף בעיניים עצומות? לתקשר ללא קול? עמותת נגישות ישראל ונמל תל אביב מזמינים להפנינג נגישות בנמל שבמסגרתו אפשר יהיה להתנסות לרגעים ספורים במוגבלויות שונות, לפתוח את הראש והלב לחוויה היום-יומית של כמעט מיליון וחצי ישראלים ולהבין את הצורך החיוני בהנגשת המרחב הציבורי.
ההפנינג מיועד לכל המשפחה ויכלול דוכן ל"טעימה עיוורת" של גלידה ויין; התנסות בעלייה על רמפה תקנית בכיסא גלגלים; משחק כדורסל על כיסא גלגלים; הליכה בתוך קהל עם כלב נחייה ובכיסוי עיניים ועוד.
ההפנינג מתקיים בנמל תל אביב שמהווה מודל להנגשת מרחב ציבורי, ושבתכנונו המחודש שולבו יועצי נגישות של העמותה. בנמל יש כיום מקומות חנייה לנכים בכל האזורים, מעברים רחבים ופתוחים לחנויות, שילוט מיוחד לנכים, שירותי נכים ועוד.
בתום ההפנינג יוענק "אות הנגישות ישראל" לעסקים שנרתמו לשיפור הנגישות.
פעילות פתוחה. אין צורך ברישום מוקדם.
 
 
18.
נמל תל אביב כמודל להנגשת מרחב ציבורי
נקודת מפגש: לסיור הראשון, על הדֶק בכניסה הדרומית לנמל מחוף מציצים; לסיור השני, בצפון הנמל, ליד `בית בנמל`.
שישי, 7.5, 16:30 ו-17:30.   
סיור בהדרכת יובל וגנר מעמותת נגישות ישראל, תמר לובלסקי, יועצת נגישות, וגנית מייזליץ כסיף, אדריכלית אחראית על חידוש המרחב הציבורי בנמל, שיעבור במרחב הציבורי של נמל תל אביב וידגים את עקרונות הנגישות שעל פיהם תוכננו 55 אלף המטרים הרבועים של הנמל המחודש.
2 סיורים פתוחים. אין צורך ברישום מוקדם.
 
 
19.
חשיפת השוק המקורה בנמל תל אביב
נקודת מפגש: בכניסה לשוק האיכרים מכיוון המזח, מול האנגר 11.
שישי, 7.5, 16:00-12:00.   
אדריכל ויזם: רועי חמד; פרויקט בבנייה.
הזדמנות לשמוע מפי יזמי הפרויקט – מיכל אנסקי, שיר הלפרן ורועי חמד – על אחד הפרויקטים המסקרנים והמלהיבים המתוכננים כיום בעיר: שוק מקורה בשטח של כ-1,000 מ"ר.
השוק, הדומה במתכונתו לשווקים מובילים בעולם כמו הבוקריה בברצלונה והבורו בלונדון, הוא פרויקט המשך לשוק האיכרים המצליח שמתקיים בנמל תל אביב בימי שישי והוא ייפתח באוקטובר 2010.
במפגש יספרו היזמים על תהליך פיתוח הקונספט, ועל מקורות ההשראה לפרויקט שיכלול גם בית קפה הצופה לים, מרכז סדנאות בישול, ספרייה קולינרית וחנות לכלי בישול, ויציגו הדמיות אדריכליות של הפרויקט. 
מפגש פתוח. אין צורך ברישום מוקדם.
 
 
20.
דירת המעצבת הילה כספי
רחוב מודיעין 2 פינת ישעיהו 17.
שישי, 7.5, 15:00-11:00.   שבת, 8.5, 14:30-10:30.   
עיצוב פנים: הילה כספי, 2008.
דירת מגורים בצפון הישן של תל אביב שיצרה המעצבת עבור משפחתה. באמצעות שימוש בפרופיל בלגי בכל החלוקות בדירה הצליחה כספי לייצר בדירה הקטנה יחסית תחושה פתוחה ואוורירית. וילונות הבד התלויים מאחורי ויטרינות הברזל מאזנים את הפתיחוּת באמצעות אפקט של פרטיות ורכות.
בית פתוח. אין צורך ברישום מוקדם.
 
 
 
21.
בית ספר בית ונצואלה
רפידים 27, מעוז אביב.
שישי, 7.5, 1600-13:30.   
אדריכלים: אליקים אדריכלים, 2008.
בואו לשמוע על המבנה שנבנה באמצעות קרן תל אביב לפיתוח, ומשמש כבית ספר לחינוך מיוחד לילדים מגיל 6 עד גיל 21, הסובלים ברובם מנכויות פיזיות קשות, ולגלות כיצד מתמודדת הארכיטקטורה עם השוני בחוויית הסביבה בין המשתמשים, התלמידים והצוות הטיפולי. סיור מודרך יֵצא מהכניסה לבניין בכל חצי שעה.
סיורים פתוחים. אין צורך ברישום מוקדם.
 
 
21.
גן העצמאות
נקודת מפגש: בכניסה לגן משדרות נורדאו.
שבת, 8.5, 16:00.   
אדריכל הנוף צבי דקל יובל סיור בגן העצמאות ובו יציג את הבעיות שמהן סבל הגן לפני השיפוץ – בין היתר כתוצאה מהקרבה לים – וידגים את פתרונות השחזור של האלמנטים הפיסוליים ושל הצמחייה הייחודית. הסיור יימשך כשעה וחצי.
סיורים פתוחים, אין צורך ברישום מוקדם.
 
 
22.
מה הופך את תל אביב למה שהיא?
נקודת מפגש: שדרות מוצקין.
שבת, 8.5, 10:00.   
האדריכל ומתכנן הערים נחום כהן יוביל סיור שיציג את התכנון העירוני בתקופות שונות על מאפייניו השונים ויתמקד באיכויותיה של תוכנית גדס שלא עודכנה מאז שנות ה-40 של המאה הקודמת, אך משפיעה עדיין באופן דרמטי על העיר. בסיור יציג כהן את מרכיביה של התוכנית: "עיר גנים" הכוללת שימושים מעורבים, פתרונות תחבורתיים, צפיפות אורבנית, כיכרות, גינות פנימיות בתוך השכונות, רחובות חד סטריים צרים המאפשרים חצייה בטוחה, חיבורים ירוקים בין רחובות ואיים של שקט בקרבת דיזנגוף וקינג ג`ורג` הסואנים, ועוד מאפיינים שהפכו את תל אביב לעיר ראויה לשימור.
סיור פתוח. אין צורך ברישום מוקדם.
 
 
23.
דירת הצלם גידי בועז
רחוב ארבע ארצות 25.
שבת, 8.5, 14:00-11:00.   
עיצוב פנים: הילה כספי, 2008.
הצצה לדירת גג תל אביבית קטנה שהפכה ללופט רווקים בעיצוב מודרני הכולל חלל מגורים פתוח וחדר אמבטיה מושקע. על קירותיה תלויות תמונות ענקיות שצילם הדייר, צלם במקצועו.
בית פתוח. אין צורך ברישום מוקדם.
 
 
23.
גינה קהילתית מעוז אביב
רפידים 12, מעוז אביב (בחורשה מאחורי הבניין).
שישי, 7.5, 12:00-9:00.  
בואו לגלות אי מקסים של טבע עירוני בגינה הקהילתית האקולוגית של תושבי מעוז אביב; לשמוע ממקימיה כיצד לקדם רעיונות קהילתיים וסביבתיים בעיר; לראות איך מגַדלים ירקות אורגניים לצד פרחים וכיצד מתפעלים מתקן קומפוסט המשמש עשרות משפחות מהשכונה.
הסבר על הגינה יינתן בכל חצי שעה.
גינה פתוחה. אין צורך ברישום מוקדם.
 
 
24.
דירת נועה ואסף
רחוב עין גדי 6, דירה 4.
שבת, 8.5, 15:00-10:00.   
עיצוב פנים: ספארו אדריכלים, ניר רותם ובשמת צפדיה, 2010.
דירת שני חדרים תל אביבית קטנה (59 מ"ר) שבאמצעות תוכנית מקורית הפכה לדירת שלושה חדרים נעימה. הזדמנות לראות הלכה למעשה כיצד גמישות מחשבתית בתכנון (ויתור על דלתות ושימוש בחדר האמבטיה כמסדרון) מתגמלת בשטח.
בית פתוח. אין צורך ברישום מוקדם.
 
דף 1 מתוך 81   2   3   4   5   6   7   8   הדף הבא >
תקנון האתר  |  ITdesigns :בניית אתרים  |