בתים מבפנים
איזור: פעילות: מועד:
דף 7 מתוך 8< הדף הקודם    1   2   3   4   5   6   7   8   הדף הבא >
121.
שימור ושיקום שבע טחנות
נקודת מפגש: ליד סכר שבע טחנות (מומלץ לחנות בחווה החקלאית).
שבת, 22.9, 16:00, 17:00, 18:00. משך כל מפגש כחצי שעה.  
בית לשימור/סיור בנושא שימורבית אקולוגי(ירוק) / סיור בנושאי סביבה ואקולוגיה / בנייה בת קיימא
אדריכלי השימור: תמר בן טובים ומאיר אפשטיין, 2018.
הזדמנות לשמוע על פרויקט שיקום טחנת הקמח הדרומית במתחם שבע טחנות שעל גדות הירקון, אשר שימורו הסתיים לאחרונה, מפי האחראים על שימורו, אדריכלית תמר בן טובים והמתעד והמשמר מאיר אפשטיין. במקום פעלו טחנות קמח החל מהתקופה הרומית, שהשתמשו באנרגיית המים לצורכי טחינת קמח והוא שימש כמרכז אליו הגיעו חקלאי הסביבה כדי לטחון את תבואתם. בשנות ה-20 של המאה ה-20 נקנו הטחנות על ידי יהודי מתל אביב אך לאחר מכן נזנחו.
במסגרת עבודות השימור שנעשו ביוזמת עיריית תל אביב-יפו, קק"ל וחברת גני יהושע שוקם מבנה הטחנה הדרומי ונבנו דגם מוקטן של מנגנון השאיבה של הטחנה ודגם חלקי של המנגנון המלא. בסיורים תוצג טכניקת הטחינה הקדמונית באמצעות אבני ריחיים, ששימשה את עמי העולם במשך אלפי שנים בעזרת זרמי נחלים ונהרות.   
3 מפגשים פתוחים. אין צורך ברישום מוקדם.
 
 
122.
טבע פראי בפארק הירקון
נקודת מפגש: בכניסה לפארק הצפרות (מומלץ לחנות בחניון החווה החקלאית).
שבת, 22.9, 17:30.  
מתאים לילדיםבית אקולוגי(ירוק) / סיור בנושאי סביבה ואקולוגיה / בנייה בת קיימא
סיור בהדרכת אדריכל ליאב שלם, אקולוג הפארק שיציג את הפעולות האקולוגיות שנעשו בפארק בשנים האחרונות כדי לשקם בו בתי גידול טבעיים ולהשיב אליו מגוון של בעלי חיים. הסיור יתחיל באתר הצפרות החדש המושך אליו ציפורי מים ושיר וימשיך לצפייה ברעיית כבשים אקולוגית – אמצעי לשיקום הצומח ולהקטנת סכנת השרפות. מומלץ להגיע לסיור במשקפות ובמגדירי עופות. אין כניסה לכלבים למתחם הרעייה שבתל נפוליאון.
סיור ל-50 הבאים הראשונים. אין צורך ברישום מוקדם.
 
 
123.
על חוד המחוגה
נקודת מפגש: בכניסה למעונות ברודצקי, רחוב ברודצקי 36, רמת אביב.
שבת, 22.9, 17:00. משך הסיור כשעה.  
בית לשימור/סיור בנושא שימור
סיור בעקבות תוכניתו של אדריכל רוברט בנט למעונות ברודצקי ולשכונת רמת אביב א` שסביבם. הסיור יתמקד ברעיונות המכוננים של קמילו סיטה ושל אבנעזר הווארד, הוגי הדעות המרכזיים של האורבניזם בסוף המאה ה-19 ובתחילת המאה ה-20 – רעיונות שהשפיעו על המבנה הפיזי של השכונה ועל אופייה הייחודי בנוף העירוני של תל אביב. בסיור שבהדרכת אדריכל אלון בן נון יוצגו ששת עקרונות היסוד האורבניים שהגו סיטה והווארד, בהם גריד, עירוב שימושים וקישוריות; והאופן שבו יישם אותם רוברט בנט בתכנונה של השכונה. בסיור יוצגו גם התוכניות המקוריות של בנט לבניין המעונות הממחישות את גישתו הגיאומטרית בתכנון הבניין.
סיור פתוח. אין צורך ברישום מוקדם.
 
 
124.
אדריכלות קמפוס אוניברסיטת תל אביב
נקודת מפגש: ליד הבית הירוק, רחוב ד"ר ג`ורג` וייז 24.
חמישי, 20.9, 9:00. משך הסיור כשעה וחצי.  
סיור בהדרכת יוסי גולדברג בקמפוס אוניברסיטת תל אביב שיוקדש לכמה מיצירות האדריכלות והאמנות המשולבות בו. הסיור יעבור בין פסלים וציורי קיר של אמנים ישראלים ידועים ובין מבנים שתכננו אדריכלים בעלי שם מהארץ ומהעולם, בהם הבית הירוק, בית הכנסת במרכז למורשת היהדות על שם צימבליסטה, הספרייה המרכזית על שם סוראסקי ובניין וולפסון להנדסה.
סיור פתוח. אין צורך ברישום מוקדם.
 
 
125.
מוזיאון הטבע ע"ש שטיינהרדט
רחוב קלאוזנר 12.
חמישי, 20.9, 17:00   חמישי, 20.9, 18:30   שישי, 21.9, 9:00    שישי, 21.9, 10:30. משך הסיורים כ- 40 דקות.  
בית אקולוגי(ירוק) / סיור בנושאי סביבה ואקולוגיה / בנייה בת קיימאאירוע נגיש
אדריכלים: קימל אשכולות אדריכלים; אדריכלית אחראית: לימור עמרני, 2017.
ביקור מודרך בבניין שנפתח לראשונה לקהל בקיץ האחרון, מבנה דמוי תיבה שהוקם סמוך למתחם אוניברסיטת תל אביב ואשר משמש משכן קבע לאוספי הטבע הלאומיים, לתערוכות מוזיאליות ולפעילות מחקרית. בסיורים תציג אדריכלית לימור עמרני את הדימוי שהוביל את צוות התכנון של הבניין: תיבת אוספים דמוית תיבת אוצר גדולה, המחופה בעץ מתועש ומבודדת תרמית לצורך שמירה על האוספים הזקוקים לבקרת אקלים קפדנית. עוד יוצגו בסיור חללי התערוכות והאזורים הציבוריים וכן אופן שילובו של המבנה במרחב שסביבו כך שתיווצר רחבת כניסה חדשה גם לגנים הבוטניים.
4 סיורים ברישום מוקדם מוגבלים ל-25 משתתפים.
לכתבה על מוזיאון הטבע החדש באתר Xnet
 
 
126.
אמנות ואדריכלות בקמפוס
נקודת המפגש: ליד חנות דיונון בכניסה לאוניברסיטה.
חמישי, 20.9, 11:00 (בצרפתית), 14:30 (בעברית), 18:30 (באנגלית).   משך הסיורים כשעה וחצי.  
סיור בהדרכת פול רקובר שיעבור במבנים הבולטים בקמפוס האוניברסיטה ויתעכב על סגנונות הבנייה, ההשפעות הבינלאומיות, הפיסול הסביבתי בקמפוס ותכנון הנוף.
3 סיורים פתוחים. אין צורך ברישום מוקדם.
 
 
127.
קיימות עירונית במעוז אביב
נקודת מפגש: ברחבת הספסלים שתחת הפיקוס הגדול, מאחורי המרכז המסחרי, מול רחוב קדש ברנע 11.
חמישי, 20.9, 16:30 (סיור באנגלית) | שישי, 21.9, 16:30. משך הסיורים כשעה וחצי.  
בית אקולוגי(ירוק) / סיור בנושאי סביבה ואקולוגיה / בנייה בת קיימא
אדריכלית חדווה יערי – המתמחה בקידום קיימות עירונית וקהילתית ותושבת שכונת מעוז אביב – תציג בסיור את השכונה שתוכננה על ידי זאב רכטר ומשה זרחי ב-1956 ושבזכות שטחיה הירוקים הנדיבים ודירותיה המרווחות והמאווררות הפכה לאחד השיכונים המוצלחים והמבוקשים בארץ. בסיור תספר יערי על הרקע שהוביל להקמתה של שכונת מעוז אביב, על אתגריה ויתרונותיה הייחודיים של השכונה כאגודה שיתופית, וכן תדגים כיצד בא חזונם של מתכנניה לידי ביטוי. הסיורים יעברו בין שלושה פרויקטים קהילתיים: הספרייה הקהילתית, אתר טבע עירוני והגינה הקהילתית; ובמהלכם יועלו לדיון שאלות בנושאי קהילתיות ועירוניות.
2 סיורים ל- 25 הבאים הראשונים. אין צורך ברישום מוקדם.
 
 
128.
חורשת האשלים המרקדים
נקודת מפגש: רחוב קהילת לודז` 28, הדר יוסף, ליד המקלט.
שישי, 21.9, 8:00. משך ההדרכה כ-45 דקות.  
בית אקולוגי(ירוק) / סיור בנושאי סביבה ואקולוגיה / בנייה בת קיימא
סיור בחורשת האשלים המרקדים שיכלול משחקי תנועה בהתייחסות לטבע ולחורשה שבה נטועים עצי אשל מרשימים. הסיור בהדרכת ד"ר רונית זילברמן, זואולוגית ומורה לפלדנקרייז ולאמנויות לחימה.
סיור פתוח. אין צורך ברישום מוקדם.
 
 
129.
מהפכה בגינה
נקודת מפגש: בגינה שמול רחוב קיציס 12, הדר יוסף.
שישי, 21.9, 17:00 | שבת, 22.9, 17:00. משך המפגשים כחצי שעה.  
מתאים לילדיםבית אקולוגי(ירוק) / סיור בנושאי סביבה ואקולוגיה / בנייה בת קיימא
מפגשים עם אבי לוי מאגף שיפור פני העיר בעיריית תל אביב-יפו, האחראי על תכנון הגינה המחודשת, שבהם יציג את הגינה שתוכננה ברוח אקולוגית ומקיימת, במטרה להפוך גינה ותיקה ומוזנחת לאבן שואבת לתושבי השכונה ולמקום שבו יוכלו ילדי השכונה לחוות טבע ולהכיר בעלי חיים וצמחי בר. בגינה ברֵכה אקולוגית, שולחן קהילתי שכיסאותיו בנויים מגזעי עצים, ספרייה קהילתית, מתקן משחקים מעץ בצורת אוניית פיראטים, תיבות קינון לציפורים, צמחייה ארץ ישראלית בסכנת הכחדה, צמחיית בר, צמחייה מושכת מאביקים ועוד.
2 מפגשים פתוחים, אין צורך ברישום מוקדם.
 
 
130.
בין חינוך לתכנון עירוני
נקודת מפגש: בכניסה לבית ספר דוד ילין, רחוב קהילת ורשה 12, הדר יוסף.
חמישי, 20.9, 10:00.  
מתאים לילדים
הזדמנות להכיר מיזם חדש של מתכנני העיר הצעירים - פרויקט חינוכי פורץ דרך המתקיים בשיתוף מחלקת שימור, מנהל קהילה, אגף שפ"ע וחלק מפרויקט שש"ת בעיריית תל אביב-יפו. במסגרת הפרויקט תכננו בשנה שעברה תלמידי בית הספר דוד ילין תוכנית חדשה לחצר בית הספר שבוצעה במהלך החופש. בסיור יציגו התלמידים את הפרויקט שתכננו וישתפו במחקרם על מאפייני השכונה ובחוויית התכנון.
"מתכנני העיר הצעירים" הוא פרויקט מעשי שבמסגרתו חוקרים תלמידי בית הספר את סביבת מגוריהם ומתנסים בתהליכי תכנון ובמעורבות אזרחית המעודדים תחושת שייכות למקום ולחברה.
הכניסה לחצר בית הספר בהצגת תעודה מזהה. לא תותר כניסה עם נשק.
סיור פתוח אין צורך ברישום מוקדם.
 
 
131.
המשתלה העירונית
בקצה הדרומי של רחוב הארד (אחרי בנייני המשרדים), רמת החייל. אפשר לחנות בתוך מתחם המשתלה. שילוט הכוונה בכיכר הארד.
חמישי, 20.9, 10:00    חמישי, 20.9, 11:00    | שישי, 21.9, 10:00    שישי, 21.9, 11:00   
בית אקולוגי(ירוק) / סיור בנושאי סביבה ואקולוגיה / בנייה בת קיימא
בואו להכיר את המשתלה המסתתרת בין מגדלי ההייטק של רמת החייל ולגלות מאיפה באים השתילים לגינות ולמרחבים הירוקים בעיר, מי אחראי לגידולם וכיצד מתבצע התהליך שבסופו נשתלים ברחבי העיר כ-550 אלף צמחים מדי שנה. בסיורים שתוביל ליאת שחר קשתן, אגרונומית וסגנית מנהל המשתלה, יוצגו האזורים השונים במשתלה המשתרעת על פני שישה דונמים:חממת הריבוי ושולחנות הגידול. עוד יוצגו בסיור: הצמחייה התל אביבית הטיפוסית, סוגי הצמחייה המתאימה לאזורים שונים בעיר (חוף ים, ערוגות מוצלות ועוד), הצמחייה מושכת הציפורים ופרפרים והפעילות הקהילתית המתקיימת במקום עם אוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים. משך הסיור כ-40 דקות.
בסיור יחולקו ספר "השורשים שלי בתל אביב-יפו", מפת טבע עירוני בתל אביב-יפו עם מסלולי הליכה וארי טבע ומגדיר צומח באתרי טבע עירוניים.
4 סיורים מוגבלים ל-20 משתתפים ברישום מוקדם.
 
 
132.
בניין עם רחוב פנימי
רחוב פנחס רוזן 104 פינת דבורה הנביאה 2.
חמישי, 20.9, 10:00 ו-11:00. משך הסיור כשעה.  
אדריכלית: נילי פורטוגלי, 2017.
סיורים עם האדריכלית נילי פורטוגלי בבניין מגורים שתכננה, הכולל 16 דירות ושוכן באחד הצמתים הסואנים בשכונות עבר הירקון. בסיור יוצגו תפיסת הבינוי שפיתחה פורטוגלי ושבאה לידי ביטוי בפרויקט ברחוב פנימי שמיקמה במרכז המגרש אשר ממנו נכנסים לדירות ושאליו מופנות חזיתותיהן. כמו כן יוצגו תהליכי יצירת הבית, משלבי התכנון המוקדמים עד לחומרי הגמר.
2 סיורים פתוחים. אין צורך ברישום מוקדם.
 
 
133.
חלקת החסד
נקודת מפגש: בכניסה הראשית לבית הקברות קרית שאול, רחוב קרית שאול. בוויז: בית הקברות קריית שאול.
שישי, 21.9, 10:00 ו-12:00.  
בצעד אמיץ הובילו בסוף שנות ה-90 הרב הראשי של תל אביב-יפו ישראל מאיר לאו וראש העיר תל אביב-יפו לשעבר שלמה להט להקמתה של חלקת קבורה לחסידי אומות העולם בבית הקברות קרית שאול. הסיור עם יעל רוזן, שהכירה רבים מהקבורים בחלקה, הוא הזדמנות לשמוע על הקהילה המיוחדת של חסידי אומות העולם שבחרו לחיות בישראל לאחר מלחמת העולם השנייה, ועל סיפוריהם האישיים של הקבורים במקום. משך הסיור כ-40 דקות והוא כולל הליכה של כ-10 דקות עד החלקה.
2 סיורים פתוחים. אין צורך ברישום מוקדם.
 
 
134.
הוולודרום
מרכז הספורט הלאומי, רחוב בכור שלום שטרית, הדר יוסף.
חמישי, 20.9, 16:30    שישי, 21.9, 13:00   שישי, 21.9, 14:00   שישי, 21.9, 15:00   שבת, 22.9, 10:00 (סיור בהדרכת אדריכלית מעיין פירסט)   שבת, 22.9, 11:00 (סיור בהדרכת אדריכלית מעיין פירסט)   שבת, 22.9, 13:00    שבת, 22.9, 14:00   
אירוע בלתי נגיש
אדריכלים: מזור פירשט אדריכלים, 2018.
הזדמנות ראשונה לבקר בוולודרום האולימפי הראשון בישראל שבנייתו מסתיימת בימים אלה. בסיורים עם האדריכלים וצוות הוולודרום יוצג המבנה המרשים שישמש כאצטדיון אולימפי בינלאומי למירוצי אופניים - Velodrome.
החלל האצטדיוני המקורה המוקף מסלול ריצה באורך 400 מטרים, כולל מסלול רכיבה טבעתי באורך של כ־ 250 מטרים בשיפועים משתנים (שמגיעים עד ל-47 מעלות) הבנוי מעץ מיוחד מסוג Accoya, טריבונות ומתחם אימוני אתלטיקה במרכזו, עם מסלול ריצה ומתקני אתלטיקה קלה נוספים.  
הכניסה לסיורים באתר בנעליים סגורות, במכנסיים ארוכים ועם קסדות (שיסופקו באתר).
8 סיורים ברישום. מוגבלים ל- 20 משתתפים.
 
 
135.
טבע בעיר
נקודת מפגש: התיכונט ברחוב שושנה פרסיץ` 3.
חמישי, 20.9, 18:00. משך המפגש כשעה וחצי.  
בית אקולוגי(ירוק) / סיור בנושאי סביבה ואקולוגיה / בנייה בת קיימאאירוע נגיש
טבע קיים לא רק מחוץ לעיר אלא גם קרוב לבית. בהרצאה מפי האדריכל והאקולוג ליאב שלם יוצגו אתרי טבע בעיר ויתואר תהליך שיקומם תוך תמיכה בבעלי החיים המקומיים, שילוב צמחי בר ויצירת מסדרונות אקולוגיים. בתום ההרצאה יתקיים סיור בבריכת החורף שנחפרה במסגרת פרויקט משותף של אגף שפ"ע של עיריית תל אביב-יפו ושל הרשות לאיכות הסביבה, במקום שבו נקוותה בעבר בריכה חורפית טבעית. הפרויקט נועד לשמר קטע נופי אופייני למישור החוף ההולך ונעלם, על מגוון בעלי החיים והצמחים שבו, וכדי להנגיש את הטבע לתושבי העיר.
מומלץ להגיע בנעליים סגורות. 
בסיור יחולקו ספר "השורשים שלי בתל אביב-יפו", מפת טבע עירוני בתל אביב-יפו עם מסלולי הליכה וארי טבע ומגדיר צומח באתרי טבע עירוניים.
הרצאה פתוחה וסיור פתוח. אין צורך ברישום מוקדם.
 
 
136.
אילו ציפורים
נקודת מפגש: הכניסה לחוף הצוק הצפוני
שישי, 21.9, 7:00, 8:00 ו-9:00.  
מתאים לילדיםבית אקולוגי(ירוק) / סיור בנושאי סביבה ואקולוגיה / בנייה בת קיימא
רכס הכורכר בחוף הצוק הוא נקודת תצפית נדירה בה מתרכזות עשרות אלפי ציפורים נודדות בדרכן דרומה אל ארצות החום. בסיורי הבוקר בעקבות נדידת הציפורים ייחשפו המערכת האקולוגית הייחודית של רכס הכורכר, החוף והים ועופות הים והציפורים הנודדות החולפות באזורנו.
3 סיורים פתוחים. אין צורך ברישום מקודם.
 
 
137.
שביל העצמאות
נקודת מפגש: שדרות רוטשילד 11.
חמישי, 20.9, 16:00   חמישי, 20.9, 18:00   חמישי, 20.9, 20:00 (סיור ללא טאבלטים)   שישי, 21.9, 10:00   שישי, 21.9, 14:00   שישי, 21.9, 16:00 (סיור ללא טאבלטים)   שבת, 22.9, 10:00   שבת, 22.9, 12:00   שבת, 22.9, 16:00  
בית לשימור/סיור בנושא שימורמתאים לילדים
סיור בליווי מדריך וטאבלט בשביל העצמאות אשר נחנך ביום העצמאות האחרון כפרויקט משותף של משרד המורשת, משרד התיירות ועיריית תל אביב-יפו. השביל הוא אתר מורשת לאומי חדש בתל אביב וכולל מסלול הליכה חווייתי סביב שדרות רוטשילד, העובר בין 10 תחנות היסטוריות המספרות את סיפור ראשיתה של תל אביב וסיפור הקמת המדינה: בית העצמאות בו הוכרז על הקמת מדינת ישראל; מוזיאון ההגנה; בית הכנסת הגדול; מגדל שלום שהוקם במקום בו שכנה הגימנסיה העברית הרצליה; פסל מאיר דיזנגוף; מזרקת המוזאיקה של האמן נחום גוטמן; ביתו של יוזם אחוזת בית, עקיבא אריה וייס; האנדרטה לזכר מייסדי העיר; מרכז המבקרים של בנק ישראל; והקיוסק הראשון של תל אביב. אורכו של השביל כקילומטר והוא מסומן על גבי המדרכות בשדרות רוטשילד וברחובות הסמוכים.
טאבלטים יסופקו למשתתפים בנקודת ההתחלה.
9 סיורים ברישום. מוגבלים ל- 50 משתתפים.
 
 
138.
מוזיאון בית ראובן
רחוב ביאליק 14.
שישי, 21.9, 11:00.  
בית לשימור/סיור בנושא שימור
אדריכל: ביז`ונסקי, 1931.
סיור בביתו של הצייר ראובן רובין, מחלוצי האמנות הישראלית, הכולל ביקור בסדנת האמן המקורית ובתצוגת הקבע של ציוריו שבאוסף המוזיאון. הסיור בדגש על סיפור הבית.
סיור ברישום. מוגבל ל-35 משתתפים.
 
 
139.
בית השגריר הצרפתי
רחוב טולוז 1, עג`מי, יפו.
שישי, 21.9, 12:30-9:30.   
אדריכל: יצחק רפפורט, 1936.
ביקור בחללים הציבוריים של אחד הבתים המיוחדים בעיר – וילה רחבת ידיים בסגנון הבינלאומי שנבנתה בשנות ה-30 עבור מוחמד עבד אל-רחים (אבו חסן), מנכבדי יפו בתחילת המאה ה-20. הווילה תוכננה על ידי האדריכל יצחק רפפורט, ידידו של אבו חסן, שהתבקש לעצב את הפנים שלה בסגנון אוריינטלי. ברוח התקופה מעוצבת הווילה באופן טוטלי כיצירה שלמה ומוקפדת, עד פרטי הריהוט והגמר. בבית נשמרו עד היום רהיטי ארט-דקו מקוריים, פריטי נגרות אומן ואלמנטים אדריכליים תקופתיים נוספים כמו מעקה המדרגות. את קירותיו מעטרות יצירות אמנות צרפתית עכשווית.
הסיורים בהדרכת פול רקובר.
הכניסה לבית בקבוצות של 20 מבקרים בכל 30 דקות.
בית פתוח. אין צורך ברישום מוקדם.
 
 
140.
הוטל סול
טשרניחובסקי 17.
חמישי, 20.9, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00, 17:00 ו-18:00 |    שבת, 22.9, 9:00, 10:00, 15:00 ו-16:00. משך הסיור כ-20 דקות.  
עיצוב פנים: אדריכל דן טרוים, 2018.
הצצה למלון בוטיק חדש שנבנה על חורבותיו של בניין "מפה" בלב העיר. שמו הוא מחווה לשאול טשרניחובסקי, מגדולי המשוררים העבריים שעל שמו גם נקרא הרחוב. בסיורים יוצג המלון בן 34 החדרים ששוכן בבניין משנות ה-40 ושעיצובו שואף לבטא את העושר התרבותי של תל אביב ומגוון סגנונות האדריכלות והעיצוב שלה משנות ה-30 ועד ימינו.
הסיורים ייפתחו בהסבר קצר על השכונה והבניין, ימשיכו ללובי, לחדרים לדוגמה ויסתיימו במרפסת הגג.
10 סיורים ל- 18 הבאים הראשונים. אין צורך ברישום.
 
דף 7 מתוך 8< הדף הקודם    1   2   3   4   5   6   7   8   הדף הבא >
תקנון האתר  |  ITdesigns :בניית אתרים  |